Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Zlínská zoo láká na večerní návštěvu. A také pomáhá zvířecím kamarádům v Tbilisi, které zasáhla povodeň. Hned tam letěl český tým

17.06.2015
Zlínská zoo láká na večerní návštěvu. A také pomáhá zvířecím kamarádům v Tbilisi, které zasáhla povodeň. Hned tam letěl český tým

Foto: Zoo Zlín

Popisek: Zebra ze zlínské zoo

Zlínská zoo se zapojí do pomoci Zoo Tbilisi, kterou ze soboty na neděli těžce poškodila blesková povodeň. Mimochodem o nadcházejícím víkendu se můžete podívat, co zlínská zvířátka dělají večer.

Zlínští pomohou těžce poškozené Zoo v Tbilisi

Prezident Unie českých a slovenských zoo a ředitel pražské zoo Miroslav Bobek kontaktoval ředitele zlínské zoo Romana Horského a ostatní členy Unie. Vzhledem k mimořádné vážnosti situace v tbiliské zoo se okamžitě dohodli na dalším postupu a na co nejrychlejším vyslání týmu odborníků z českých zoo. Členem týmu, který vede právě pražská zoo, je i kolega Roman Vrzal. Již dnes večer celý tým odletí do Tbilisi. Podle situace přímo na místě bude zvážena délka pobytu a také možnost případné obměny týmu.

ZOO Zlín tak okamžitě reagovala na výzvu Unie českých a slovenských zoo na podporu tbiliské zoo. „Neváhali jsme ani minutu. Sami jsme obdobnou situaci, i když ne v tak rozsáhlém měřítku, zažili před několika lety. V roce 1997, 2002 a 2010 jsme se potýkali s následky ničivých povodní, zoo jsme dokonce museli i na pár dnů uzavřít. Vím, jak nesmírně důležitá a vítaná byla pro nás každá nabídnutá pomoc. Stejně tak jsme v minulosti pomáhali pražské zoo a poskytli přechodný domov zvířatům, kterým povodeň poškodila nebo úplně zničila ubikace. Povodně jsou totiž doslova noční můrou snad každého ředitele, nikdy nevíte, jestli třeba neudeří právě ve vaší zoo. I když uděláte sebelepší opatření a zajištění, příroda může překvapit,“ uvedl Roman Horský, ředitel zlínské zoo. 

Chystá se i veřejná sbírka

Zoo Tbilisi požádala především o pomoc kvalifikovaných pracovníků, Unie českých a slovenských zoologických zahrad však připravuje i uspořádání finanční sbírky. „V první fázi budou opravdu zapotřebí především odborní pracovníci. V případě kolegy Romana Vrzala se jedná o dlouholetého zaměstnance zoo, který má cenné zkušenosti s chovem exotických zvířat. Navíc patří do okruhu pracovníků, které preventivně očkujeme proti žloutence, “ doplnil ředitel Horský.

L1006557

Tihle se rozhodli pomoci

Užijte si letní podvečery mezi zvířátky

Chtěli byste vědět, jaké je zlínská zoo po zavírací době? Co vlastně provádějí všichni ti nosorožci, sloni, dželady, papoušci nebo plameňáci? V pátek 19. a v sobotu 20. června zoologická zahrada prodlužuje otevírací dobu do 21.00 hodin.

Během uvedených dnů mohou zájemci všechno zjistit a na vlastní oči se přesvědčitjak se chovají zvířata, když slunce zapadá a den se nachýlí ke svému konci. Zlínská zoo zůstane otevřena až do 21 hodiny. Pro všechny, kteří využijí možnost projít se podvečerní zoo, budou k dispozici nejen všechny expozice, ale také restaurace, vláček a prodejny suvenýrů. Těšit se můžete i na nasvícenou japonskou zahradu Mu-Shin.

Restaurace Tyrol navíc pro letní podvečerní procházku připravila speciální překvapení. Právě u této restaurace totiž ochutnáte delikatesy přímo z grilu a užíjete si příjemné posezení s výhledem na zámek Lešná. Vstupné do zoo zůstává stejné, členové klubu ZOO Zlín Family mohou po celý den k návštěvě využít klubovou kartu.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Lucie Bartoš