Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Odvolili jsme, teď se rokuje o vládě

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Polyfunkční dům za divadlem ve Zlíně? Investor má smůlu, nestíhá termín kvůli jedné kličce.... Stromy v parčíku zachráněny! Konšelé nehodlají smlouvat

16.05.2015
Polyfunkční dům za divadlem ve Zlíně? Investor má smůlu, nestíhá termín kvůli jedné kličce.... Stromy v parčíku zachráněny! Konšelé nehodlají smlouvat

Autor: zlin.eu

Popisek: Park za divadlem nebude muset ustoupit investorskému záměru

V parčíku za Městským divadlem s největší pravděpodobností polyfunkční dům nevyroste. Stromy se tu kácet nebudou, a to je právě pro developera kámen úrazu. Investor nestihne objekt postavit a zkolaudovat do konce letošního roku. Ale co s parkem dál?

Druhá šance promarněna

To mu totiž ukládá smlouva s radnicí o výpůjčce pozemků a smlouva o budoucí kupní smlouvě na pozemky, zastavěné stavbou po její kolaudaci. Rada města mu nový termín povolit nehodlá.

„Investor s největší pravděpodobností nedodrží už druhý termín. Nejsme proto připravení mu smlouvu o výpůjčce pozemků, a smlouvu budoucí kupní, prodloužit. V tomto duchu už s ním vedeme jednání,“ prohlásil náměstek primátora Patrik Kamas.

Už jednou měl ndmíru štěstí

Záměr postavit několikapatrový polyfunkční dům v prostoru za divadlem schválilo v roce 2009 tehdejší vedení města. Investor však nestihl v daném termínu projekt zrealizovat, proto požádal v roce 2011 radní o prodloužení smluv do konce letošního roku.

Ti mu těsnou většinou vyhověli, své rozhodnutí odůvodnili tím, že nechtěli zabrzdit dlouho připravovaný projekt. Ani během následujících let však k zahájení stavby nedošlo.

Stromy jako živá "brzda"

Investor požádal Odbor městské zeleně magistrátu o povolení pokácet stromy v parčíku, aby mohl zahájit zemní práce. „Toto povolení nedostane, protože období vegetačního klidu skončilo a další začíná od začátku října. Tím je jasné, že do konce roku budovu postavit nestihne, a protože další prodloužení termínu mu už rada města neschválí, je kácení stromů v parčíku nežádoucí,“ konstatoval náměstek primátora Bedřich Landsfeld.

Po ukončení jednání s investorem se rada hodlá zabývat dalším využitím parčíku. Velmi pravděpodobně jej navrhne zrevitalizovat, aby lépe sloužil volnočasovým aktivitám obyvatel Zlína. „Využívat by ho mohli ke svým představením také herci Městského divadla, to se přímo nabízí,“ sdělil primátor Miroslav Adámek.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace