Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Svobodní ze Zlínska poslali Babišovi jasný vzkaz: Na registrační pokladnu vzali sekeru. Jen aby ji zoufalí živnostníci nevzali rovnou na...

03.04.2015
Svobodní ze Zlínska poslali Babišovi jasný vzkaz: Na registrační pokladnu vzali sekeru. Jen aby ji zoufalí živnostníci nevzali rovnou na...

Autor: Svobodní Zlínský kraj

Popisek: Ve Zlíně rozbil místopředseda Svobodných Tomáš Pajonk sekerou registrační pokladnu

VIDEO Představitelé Strany svobodných ze Zlínského kraje velmi rázně vyjádřili protest proti registračním pokladnám ministra Babiše. Podle nich jsou živnostníci a podnikatelé zaplavováni stále novou byrokracií, takže nezbývá nic jiného, než tomu čelit jasným gestem.

Nestáli jsme mu ani za odpověď

Video ze svého protestu zlínští Svobodní umístili na YouTube. Tam můžeme vidět, jak tři představitelé strany Petra Macha stojí před jednou z charakteristicky baťovských hal se zeleným praporem Svobodných. Jeden z nich se ujme vysvětlování: „Minulý rok jsme sbírali podpisy na petici proti registračním pokladnám, kterou jsme poslali panu Babišovi, ale nestáli jsme mu ani za odpověď,“ popisuje dosavadní proběh boje.


Minsiterstvo jen háže klacky pod nohy

Ministerstvo podle nich místo podpory lidí, kteří se chtějí starat sami o sebe, jim hází další klacky pod nohy. „Přijde jedna byrokracie, přijde druhá, teď si ještě lidi musí kupovat drahé pokladny,“ stěžuje si. Živnostníci jsou prý zoufalí a už nevědí, co s tím dělat.

„A tak nás napadá jediné. Tak jako se kdysi dávno rozbíjely stroje, tak my tu pokladnu také rozbijeme,“ avizoval, načež se chopil sekery, o kterou se doposud opíral. Mohutným nápřahem pak zdemoloval kasu, stojící na zemi, a přidal několik dalších ran, aby se skutečně rozpadla a nemohla již nikdy sloužit svému účelu. „Dobré,“ ocenil jeho demoliční výkon jeden z přihlížejících souvěrců.

Elektronická evidence tržeb nebo projekt jednoho inkasního místa? Který byste brali Vy? A kterému dalo zelenou Ministerstvo financí? A to mě štve, protože místo snahy lidem život zjednodušit jim ho chtějí zkomplikovat," napsal lidem na svém facebookovém profilu Tomáš Pajonk.

Ministr říká, že odpůrci jen straší lidi

Podle ministra financí Andreje Babiše jedním z nejčastěji opakovaných děsivých scénářů v souvislosti s elektronickou evidencí tržeb je ten o miliardách korun, které budou muset podnikatelé vynaložit na elektronické pokladny a software. Motivem přehnaných čísel a strašení podnikatelů nemusí být jen zlý úmysl a cíl poškodit toto nejdůležitější daňové opatření poslední dekády, někdy je jeho zdrojem jen přílišné zobecňování nebo zveřejnění neúplných informací," uvedl. 

Připravovaný model evidence tržeb byl podle jeho slov inspirován chorvatským řešením právě proto, že na rozdíl od systémů, které fungují v celé řadě dalších evropských zemí, je pro podnikatele naprosto nejméně zatěžující. A to není teorie, to je praxí potvrzený fakt. A nejmenší subjekty, které platí daně, příprava na EET nebude stát prakticky nic. Náklady na pořízení vybavení si totiž díky slevě na dani odečtou od daně z příjmů," argumentuje proti všem odpůrcům elektronické evidence tržeb.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace