Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Festivalové Vary 2018

Festivalové Vary 2018

Jako každý rok sledujeme dění na festivalu jako ostříž

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Dovolená

Dovolená

Série článků s informacemi, které je dobré vědět

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Poslanec Úlehla dorazí do parlamentu v masce berana, anebo se slivovicí

10.04.2013
Poslanec Úlehla dorazí do parlamentu v masce berana, anebo se slivovicí

Autor: Archiv Tomáše Úlehly

Popisek: Poslanec je nadšený hokejový fanoušek.

V úterý začal extraligový finálový boj mezi Zlínem a Pardubicemi a první utkání si nenechal ujít ani zlínský poslanec Tomáš Úlehla (ODS). Ten navíc přislíbil, že pokud zlínští hokejisté vybojují zlato, nasadí si beraní masku a půjde v ní pozdravit své kolegy poslance.

„Chtěl bych tak posvětit cennou sportovní trofej na půdě dolní komory Parlamentu České republiky - samozřejmě pokud tím nebude nijak dotčena důstojnost zákonodárného poslání sněmovny," řekl pro Krajské listy.cz Úlehla.

Úlehla si na první finálové utkání nezapomněl vzít ani žlutou šálu hokejového klubu a trumpety. „Vždy si přeji, aby zvítězil sport a ten lepší, ale jako bývalý aktivní sportovec vím, kolik okolností může změnit během okamžiku i jednoznačně příznivý vývoj zápasu. Proto nechci předem nic zakřiknout, ale jsem přesvědčený, že i přes určité zdravotní komplikace se podaří trenérům sestavit mistrovský tým. Moc si to přeji," svěřil se Úlehla.

Fanda zlínského hokeje

Dodnes má podle svých slov nádherné vzpomínky na to, jak se zlínští hokejisté stali mistry ještě v době, kdy stál v čele města jako primátor. „Každý rok jsem si vždy na počátku sezóny tajně přál, aby se to ještě někdy zopakovalo. A letos jsme za těch devět let úplně nejblíže," podotkl Úlehla.

Zlínský hokej má podle jeho slov trvale výbornou úroveň. Připomněl slavná jména zlínských odchovanců a domácích hráčů - Rostislav Vlach, Juraj Jurík, Zdeněk Venera, Martin Hamrlík, Miroslav Okál, Petr Čajánek, Jaroslav Balaštík, Petr Leška, Ondřej Veselý.  „Tato jména a mnohá další nebudou ve Zlíně nikdy zapomenuta. No a dvě jména pak obzvláště ne - Luděk Čajka a Karel Rachůnek. Zejména pro Karla a jeho rodinu bychom se měli o mistrovský titul letos porvat jako lvi," míní Úlehla. 

Slivovice bude v každém případě

Jak poslanec přiznává, mistrovský titul si v pozici tehdejšího primátora se zlínskými hokejisty užíval plnými doušky. „Od show na náměstí až po jízdu vláčkem ulicemi, od oslavy a muzicírování až po zvonění na mnou darovaný zvon a kouření pravých doutníků, které tehdy se mnou v kabině hráčům osobně připaloval Tomáš Baťa. Tehdy jsem také vystoupil na zastupitelstvu v přestrojení za medvěda, maskota hokejového týmu. Všude voněla slivovice, pivo teklo proudem, lidé se objímali, a kam se člověk podíval, uviděl jen žlutou barvu, včetně slavnostně vyzdobené terasy nad vstupem do radnice, kterou hlídal velký nafukovací medvěd," zavzpomínal Úlehla.

Zlínští hokejisté se však mohou těšit na drobnou pozornost i v případě, že nakonec na zlato nedosáhnou. „Pokud nás plzeňští Indiáni ve finále porazí, pak zůstane jen u tekutého dárku v podobě slivovice, protože kluci jsou pro mne již nyní Mistry," dodal Úlehla.

Ivana Fojtů

Vložil: Anička Vančová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace