Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Hit sezóny, který přináší relaxaci i poznání, je v luhačovických lázních. Jezdí sem i Kazaši či Švýcaři

12.02.2015
Hit sezóny, který přináší relaxaci i poznání, je v luhačovických lázních. Jezdí sem i Kazaši či Švýcaři

Autor: Lázně Luhačovice

Popisek: Jurkovičův dům s fontánou

Lázeňský pobyt „Po stopách Dušana Jurkoviče“ v Luhačovicích, který nabízí mimo jiné koupel ve zlaté vaně, se stal Hitem sezóny 2015. Byl takto oceněn Centrálou cestovního ruchu Východní Moravy. Soutěž byla vyhlášena již pošesté. Pozor, oceněný produkt je vhodný pro ty, kterým něco říká historie, architektura či kultura.

Ocenění převzal zástupce akciové společnosti Lázně Luhačovice Dalibor Chrastina, zástupce vedoucího oddělení marketingu a prodeje, na slavnostním vyhlášení výsledků soutěže o nejlepší produkt turistické oblasti Východní Morava. „Produkt Po stopách Dušana Jurkoviče je kombinací relaxačního pobytu s poznáním nejvýznamnějších staveb tohoto slovenského architekta nejen na Moravě, ale i na Slovensku. Součástí pobytu je i relaxační program s garancí využití přírodního zdroje,“ řekl.

Novinka je určena spíš Slovákům než Čechům

Cílem je prý oslovit nové klienty, kteří jsou aktivní a zároveň se zajímají o kulturu, historii a architekturu. Hlavními důvody, které rozhodly o sestavení tohoto pobytu, jsou rostoucí počty slovenských hostů, kteří mají zájem o odkaz jejich nejznámějšího architekta Dušana Jurkoviče, ale i množící se žádosti zahraničních odborníků z oblasti architektury a historie o prohlídku lázní hlavně ze Slovenska, ale i Austrálie, Kazachstánu, Švýcarska a dalších zemí a v neposlední řadě také počty hostů, kteří absolvují naší společností organizované prohlídky s výkladem o stavbách Dušana Jurkoviče.

Historické vybavení se aktivně využívá i dnes

Rodiny s dětmi mohou k ubytování využít i depandanci Jurkovičova domu - vilu Alpská růže. Účastníci se během pobytu seznámí s hlavními Jurkovičovými realizacemi v Luhačovicích (Jurkovičův dům, Jestřabí, Říční a sluneční lázně atd.), na Svatém Hostýně (Křížová cesta), v Rožnově pod Radhoštěm (rozhledna), na Pustevnách (Libušín, Maměnka), v Brně (Jurkovičova vila), na Bradle (mohyla M. R. Štefánika) a také ve Skalici (Slovenský dom).

Relaxační program obsahuje mimo jiné také přírodní uhličitou koupel v historické, takzvané zlaté vaně z počátku 20. století, kterých bylo v původním Jurkovičově domě 82. Jedná se o jedinou původní vanu v Luhačovicích, která je i v dnešní době aktivně využívána hosty. V balneočásti jsou zachovány i další původní prvky navržené přímo Dušanem Jurkovičem - originální lehátka, sedačky, židle, věšáky, toalety se zrcadlem nebo stolky s keramickou deskou. Oceněný produkt je nabízen celoročně od března do listopadu. Minimální počet účastníků je 6 osob.

Lázně chtějí na seznam UNESCO

Jurkovičův odkaz v Luhačovicích byl také jedním z důvodů, proč Česká republika podala návrh na zařazení Luhačovic na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. S tím zatím neuspěla, ale nabízí se další možnost, a to ve společném projektu předních evropských lázní, který by měl být připraven během dvou let.

Luhačovice jsou čtvrté největší a jedny z nejkrásnějších lázní v České republice. Nachází se v údolí nedotčené přírody chráněné krajinné oblasti Bílé Karpaty. Jedinečné prameny řadí Luhačovice mezi jedny z nejlepších léčebných lázní v Evropě v léčbě dýchacích cest, pohybového aparátu a dalších onemocnění. Systematické využívání minerálních pramenů pro léčebné účely má více než 300letou tradici. Společnost spravuje 11 minerálních pramenů včetně Vincentky a garantuje jejich využití pro lázeňské léčebné procedury.

Děje se u vás také něco zajímavého? Pošlete nám svůj námět  na .

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace