Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Zlínská ČSSD už má také jasno, koho podpoří na březnovém sjezdu na předsedu. Je to překvapení?

20.01.2015
Zlínská ČSSD už má také jasno, koho podpoří na březnovém sjezdu na předsedu. Je to překvapení?

Autor: Lucie Bartoš

Popisek: Bohuslav Sobotka (vpravo, vedle náměstka minitra průmyslu a obchod Karla Novotného) podle většiny obhájí na sjezdu ČSSD svůj post.

Zlínská ČSSD na březnovém volebním sjezdu strany podpoří na předsedu sociální demokracie jejího dosavadního šéfa, premiéra Bohuslava Sobotku. Do funkce statutárního místopředsedy navrhla ministra vnitra Milana Chovance. Novinářům to po krajské konferenci ve Zlíně řekli zástupci strany. O novém vedení ČSSD se rozhodne v březnu v Praze.

„Krajská konference navrhla nominovat na předsedu ČSSD Bohuslava Sobotku. Na prvního místopředsedu jsme nominovali Milana Chovance a na posty místopředsedů Michaelu Marksovou, Jana Hamáčka, Lubomíra Zaorálka a Martina Starce," řekl novinářům krajský šéf ČSSD Dalibor Sedláček.

Sobotka, který neměl na zlínské konferenci protikandidáta, se setkání tamních sociálních demokratů osobně zúčastnil. Na sjezd přijel společně s ministrem Chovancem z Moravskoslezského kraje. „Děkuji určitě za podporu Zlínskému kraji. Stejně tak mám radost, že i silná organizace v Moravskoslezském kraji dnes jednoznačně rozhodla o této nominaci. Pro mě je to přirozeně závazek, ale současně i podpora proto, abych jako předseda sociální demokracie mohl garantovat dodržování našeho volebního programu, se kterým sociální demokracie vyhrála volby," řekl novinářům Sobotka. 

Sobotka má nominace i z dalších krajů

Nominaci Sobotky na funkci předsedy strany už schválili také sociální demokraté v Ústeckém a Libereckém kraji. Podporu mu vyjádřili i sociální demokraté v Jihomoravském, Pardubickém, Královéhradeckém kraji a v kraji Vysočina. 

Sociální demokracie bude své vedení volit na sjezdu, který se uskuteční 13. a 14. března v pražském Kongresovém centru. Sobotka bude post předsedy obhajovat zřejmě bez protikandidáta. Z žen zatím získala krajskou nominaci náměstkyně ministra zdravotnictví Lenka Teska Arnoštová a ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová Tominová. Na prvního místopředsedu by mohli kandidovat bývalý šéf poslanců ČSSD Jeroným Tejc a ministr vnitra Chovanec.

O funkci řadových zástupců stranického šéfa se asi bude ucházet ministr zahraničí Zaorálek, šéf Sněmovny Hamáček nebo děčínský poslanec Jaroslav Foldyna. Pokus o návrat do některé stranické funkce nevyloučil ani Zdeněk Škromach, jenž ve vedení strany skončil předloni po takzvaném lánském puči.

Tehdy opustil křeslo druhého muže ČSSD i jihomoravský hejtman Michal Hašek, který se ale do celostátního vedení vracet nehodlá vracet. Od té doby má strana jen čtyři místopředsedy - Alenu Gajdůškovou, Chovance, Zaorálka a Martina Starce, který má na starosti hospodaření. 

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace