Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Festivalové Vary 2018

Festivalové Vary 2018

Jako každý rok sledujeme dění na festivalu jako ostříž

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Dovolená

Dovolená

Série článků s informacemi, které je dobré vědět

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Zlínská ČSSD už má také jasno, koho podpoří na březnovém sjezdu na předsedu. Je to překvapení?

20.01.2015
Zlínská ČSSD už má také jasno, koho podpoří na březnovém sjezdu na předsedu. Je to překvapení?

Autor: Lucie Bartoš

Popisek: Bohuslav Sobotka (vpravo, vedle náměstka minitra průmyslu a obchod Karla Novotného) podle většiny obhájí na sjezdu ČSSD svůj post.

Zlínská ČSSD na březnovém volebním sjezdu strany podpoří na předsedu sociální demokracie jejího dosavadního šéfa, premiéra Bohuslava Sobotku. Do funkce statutárního místopředsedy navrhla ministra vnitra Milana Chovance. Novinářům to po krajské konferenci ve Zlíně řekli zástupci strany. O novém vedení ČSSD se rozhodne v březnu v Praze.

„Krajská konference navrhla nominovat na předsedu ČSSD Bohuslava Sobotku. Na prvního místopředsedu jsme nominovali Milana Chovance a na posty místopředsedů Michaelu Marksovou, Jana Hamáčka, Lubomíra Zaorálka a Martina Starce," řekl novinářům krajský šéf ČSSD Dalibor Sedláček.

Sobotka, který neměl na zlínské konferenci protikandidáta, se setkání tamních sociálních demokratů osobně zúčastnil. Na sjezd přijel společně s ministrem Chovancem z Moravskoslezského kraje. „Děkuji určitě za podporu Zlínskému kraji. Stejně tak mám radost, že i silná organizace v Moravskoslezském kraji dnes jednoznačně rozhodla o této nominaci. Pro mě je to přirozeně závazek, ale současně i podpora proto, abych jako předseda sociální demokracie mohl garantovat dodržování našeho volebního programu, se kterým sociální demokracie vyhrála volby," řekl novinářům Sobotka. 

Sobotka má nominace i z dalších krajů

Nominaci Sobotky na funkci předsedy strany už schválili také sociální demokraté v Ústeckém a Libereckém kraji. Podporu mu vyjádřili i sociální demokraté v Jihomoravském, Pardubickém, Královéhradeckém kraji a v kraji Vysočina. 

Sociální demokracie bude své vedení volit na sjezdu, který se uskuteční 13. a 14. března v pražském Kongresovém centru. Sobotka bude post předsedy obhajovat zřejmě bez protikandidáta. Z žen zatím získala krajskou nominaci náměstkyně ministra zdravotnictví Lenka Teska Arnoštová a ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová Tominová. Na prvního místopředsedu by mohli kandidovat bývalý šéf poslanců ČSSD Jeroným Tejc a ministr vnitra Chovanec.

O funkci řadových zástupců stranického šéfa se asi bude ucházet ministr zahraničí Zaorálek, šéf Sněmovny Hamáček nebo děčínský poslanec Jaroslav Foldyna. Pokus o návrat do některé stranické funkce nevyloučil ani Zdeněk Škromach, jenž ve vedení strany skončil předloni po takzvaném lánském puči.

Tehdy opustil křeslo druhého muže ČSSD i jihomoravský hejtman Michal Hašek, který se ale do celostátního vedení vracet nehodlá vracet. Od té doby má strana jen čtyři místopředsedy - Alenu Gajdůškovou, Chovance, Zaorálka a Martina Starce, který má na starosti hospodaření. 

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace