Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Festivalové Vary 2018

Festivalové Vary 2018

Jako každý rok sledujeme dění na festivalu jako ostříž

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Dovolená

Dovolená

Série článků s informacemi, které je dobré vědět

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Domácí péče v podání Bolka Polívky či Taťány Vilhelmové. Rozbili stan ve zlínské nemocnici

20.11.2014
Domácí péče v podání Bolka Polívky či Taťány Vilhelmové. Rozbili stan ve zlínské nemocnici

Autor: Karla Havlíková

Popisek: Hlavní protagonisté chystaného filmu Bolek Polívka a Alena Mihulová.

Město Napajedla na Zlínsku se o tomto podzimu na měsíc proměnilo ve filmové kulisy nového filmu režiséra Slávka Horáka s názvem Domácí péče. Ústřední dvojici manželů v něm ztvární Bolek Polívka a Alena Mihulová, v dalších rolích se objeví například Taťána Vilhelmová nebo Zuzana Krónerová. Režisér čerpal i ze života své matky pečovatelky.

Netočilo se ale jen v Napajedlích, některé scény vznikly také v prostorách Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně. „Filmový štáb ´rozbil´ svůj stan před budovou ředitelství v prostorách u parkovacího domu. Nemocnice vyčlenila pro štáb několik parkovacích míst. Natáčelo se na pěti různých místech, a to v jednom boxu JIP v interní klinice, v pokoji lůžkové části traumatologického oddělení, na chodbě v přízemí budovy chirurgie, před vstupem do budovy LDN a v ordinaci lékaře Lubomíra Nečase,“ popsala mluvčí nemocnice Karla Havlíková.

Aby diváci chtěli žít déle

Snímek Domácí péče se lehkou, zábavnou formou zaobírá nejdůležitějšími životními otázkami. Vtipně, a přitom upřímně a pravdivě vypráví o konečnosti lidské existence i o tom, jak si s ní poradit.

„Chtěl jsem vytvořit silný příběh se spoustou vtipných i dojemných momentů. Film, ze kterého budou diváci odcházet rozhodnutí žít lépe a plněji a vnímavěji,“ vysvětlil scénárista, režisér a producent snímku Slávek Horák.

Při psaní prý vycházel z vlastních zkušeností. „Moje máma dělala práci pečovatelky spoustu let a i když to není její životní příběh, poskytla mi spoustu inspirujících historek a postřehů,“ dodal režisér, který si jako místo natáčení zvolil své rodiště.

Manžel s tvrdou slupkou

Obsazení kvalitními herci bylo pro Horáka také velmi důležité. „Hlavní roli ženy, která se sice pozdě, ale přece jen vydala na cestu sebepoznání, hraje Alena Mihulová. Jejího manžela s dobrým srdcem, ale tvrdou slupkou, ztvárnil Bolek Polívka. Průvodkyni světem alternativního myšlení pak představuje Taťána Vilhelmová,“ řekl autor.

Jsou to hňupoviny?

Příběh pojednává o obětavé zdravotní sestře Vlastě, která při své práci na jihomoravském venkově ošetřuje spoustu rázovitých místních pacientů. Když se však dozví, že sama potřebuje pomoc, musí ji začít hledat mimo prostředí, které zná. Díky dceři jednoho z pacientů a její ezoterické mentorce začíná objevovat svět alternativního léčení a díky němu snad i sebe samu. To ovšem k velké nelibosti manžela Ladi, který na tyhle „hňupoviny“ nevěří. Vlasta tak musí bojovat nejen se svou nemocí, ale i s manželovým „zdravým moravským rozumem“.

Za kameru se postavil Jan Šťastný, střihu se ujme Jan Barák, o hudební složku se postarají Jan P. Muchov a Michal Noviski. Kromě Napajedel se filmaři objeví také v krajské nemocnici T. Bati nebo v okolních obcích Žídková a Jalubí.

Film Domácí péče vzniká v produkční společnosti Tvorba film, koproducenty jsou Česká televize, Fog’n’Desire Films a společnost Sokol Kollar. Film byl podpořen Filmovou nadací, Státním fondem kinematografie a Audiovizuálnym fondom. Do kin by se měl dostat na jaře nebo na podzim příštího roku.

Děje se u vás také něco zajímavého? Pošlete nám svůj námět  na .

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace