Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Co zaujalo Jiřího Macků

Co zaujalo Jiřího Macků

Každou středu i neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, ať už si myslíte, že byla a bude, anebo naopak

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Mocný docent Čuba do Senátu: Diváci Václava Moravce to nerozdýchali

21.10.2014
Mocný docent Čuba do Senátu: Diváci Václava Moravce to nerozdýchali

Autor: Hans Štembera

Popisek: František Čuba

Druhé kolo senátních voleb ve Zlíně vyhrál František Čuba (SPO). Téměř o devět procent porazil Alenu Gajdůškovou z ČSSD. Průběžné výsledky ale neměl čas sledovat, protože byl právě na jednání s prezidentem Milošem Zemanem v Lánech. Jako senátor se chce zasadit především o to, aby senioři mohli dožít svůj život a nebyli odkládání svými dětmi do domovů důchodců.

„Žádné očekávání jsem neměl. Nechal jsem to na lidech a oni rozhodli, jak rozhodli. Prostě jsem to neřešil. Bral jsem to tak, že ať to dopadne jakkoliv, tak budu spokojen, protože rozhodnou lidé. Vím ale, že jsem pro ten výsledek udělal maximum. Potom už jsem neměl žádné prognózy," uvedl v jednom ze svých rozhovorů docent Čuba.

„Tak, jak zaznělo v dokumentu s názvem Slušovický zázrak, neřeším, jestli se podniká za socialismu nebo kapitalismu. Rozhodně se nebudu nijak proti těmto tvrzením obhajovat. Myslím ale, že kdo mi to hlavně vyčítal, byla protikandidátka paní Gajdůšková, která proti tomu dělala agitaci. Pokud si to lidé myslí, je to jejich názor, protože mne volit nemuseli. Faktem ale je, že přináším konkrétní náplň a jsem připraven pomoct zlínskému regionu a budu za to v Senátu bojovat," dodal, čímž navázal na svou minulost. Ta může být pro mnohé neznámá. To však neplatí u diváků Václava Moravce a jeho nedělního pořadu, který setrvačně padá ve sledovanosti. Jak se mnozí z nich rozohnili na sociální síti Facebook, Čuba nemá v horní komoře co pohledávat. Důvod? Komunista, fízl, socialista a mnoho dalšího.

„STB, komunistický kádr, rezident z Monaka. Docela by mě zajímalo, odkud se rekrutují voliči těchto lidí," napsala Věra Kořístková. „Back to USSR," zmínil známý hudebník Varhan Orchestrovič Bauer. „Přineste kýbl - chce se mě blut - další papaláš z SPOZ - chlastací sparingpartner Zemana ... povolejte managery z Číny povedou naši zem lépe a levněji - a tyto vyžírky od hradu, senátu, parlamentu ... od roku 1989 - po současnost pozavírejte," komentoval Martin Kratochvíl. „Dobří holubi se vracejí? Nebo spíše komunističtí fizlove," napsal Petr Šarvaic. „Pan Čuba nedokázal nic. To, co dokázal bylo jenom díky podpoře komunistů a StB. Měl komunisty a StB vytvořeny takové podmínky, které neměl nikdo v celém ČSSR. Byl výkladní skříní komunistů. Jak komunismus zkrachoval, skončil i pan Čuba. Už nedokázal nic," míní třiadvacetiletý Jiří Kindl, student MFF UK Praha.

Ve druhém kole senátních voleb rozhodovala podle prezidenta Miloše Zemana mnohem více osobnost kandidátů než jejich politická příslušnost. Nízkou volební účast má Zeman už za standard. Jeho názor tlumočil prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. „Pan prezident se domnívá, že ve druhém kole senátních voleb rozhodovala osobnost kandidáta a daleko méně politická příslušnost. Nízká volební účast už je standardem. Je způsobena tím, že když neuspěl v prvním kole jejich oblíbený kandidát, voliči nemají zájem volit menší zlo,“ uvedl Ovčáček.

Ve druhém kole doplňovacích voleb do Senátu zvítězila vládní ČSSD, která získala deset křesel. Koaliční lidovci získali pět senátorů a k nim dva, kteří kandidovali společně se Stranou zelených. Poslední vládní strana ANO si připsala čtyři mandáty. Opoziční ODS získala dva senátory a po jednom hnutí Starostové a nezávislí a Starostové pro Liberecký kraj stejně jako Strana soukromníků ČR a Strana práv občanů.

Napište nám, jak dopadly letošní volby, na .

Vložil: Zdeněk Svoboda

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace