Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Festivalové Vary 2018

Festivalové Vary 2018

Jako každý rok sledujeme dění na festivalu jako ostříž

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Dovolená

Dovolená

Série článků s informacemi, které je dobré vědět

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Mocný docent Čuba do Senátu: Diváci Václava Moravce to nerozdýchali

21.10.2014
Mocný docent Čuba do Senátu: Diváci Václava Moravce to nerozdýchali

Autor: Hans Štembera

Popisek: František Čuba

Druhé kolo senátních voleb ve Zlíně vyhrál František Čuba (SPO). Téměř o devět procent porazil Alenu Gajdůškovou z ČSSD. Průběžné výsledky ale neměl čas sledovat, protože byl právě na jednání s prezidentem Milošem Zemanem v Lánech. Jako senátor se chce zasadit především o to, aby senioři mohli dožít svůj život a nebyli odkládání svými dětmi do domovů důchodců.

„Žádné očekávání jsem neměl. Nechal jsem to na lidech a oni rozhodli, jak rozhodli. Prostě jsem to neřešil. Bral jsem to tak, že ať to dopadne jakkoliv, tak budu spokojen, protože rozhodnou lidé. Vím ale, že jsem pro ten výsledek udělal maximum. Potom už jsem neměl žádné prognózy," uvedl v jednom ze svých rozhovorů docent Čuba.

„Tak, jak zaznělo v dokumentu s názvem Slušovický zázrak, neřeším, jestli se podniká za socialismu nebo kapitalismu. Rozhodně se nebudu nijak proti těmto tvrzením obhajovat. Myslím ale, že kdo mi to hlavně vyčítal, byla protikandidátka paní Gajdůšková, která proti tomu dělala agitaci. Pokud si to lidé myslí, je to jejich názor, protože mne volit nemuseli. Faktem ale je, že přináším konkrétní náplň a jsem připraven pomoct zlínskému regionu a budu za to v Senátu bojovat," dodal, čímž navázal na svou minulost. Ta může být pro mnohé neznámá. To však neplatí u diváků Václava Moravce a jeho nedělního pořadu, který setrvačně padá ve sledovanosti. Jak se mnozí z nich rozohnili na sociální síti Facebook, Čuba nemá v horní komoře co pohledávat. Důvod? Komunista, fízl, socialista a mnoho dalšího.

„STB, komunistický kádr, rezident z Monaka. Docela by mě zajímalo, odkud se rekrutují voliči těchto lidí," napsala Věra Kořístková. „Back to USSR," zmínil známý hudebník Varhan Orchestrovič Bauer. „Přineste kýbl - chce se mě blut - další papaláš z SPOZ - chlastací sparingpartner Zemana ... povolejte managery z Číny povedou naši zem lépe a levněji - a tyto vyžírky od hradu, senátu, parlamentu ... od roku 1989 - po současnost pozavírejte," komentoval Martin Kratochvíl. „Dobří holubi se vracejí? Nebo spíše komunističtí fizlove," napsal Petr Šarvaic. „Pan Čuba nedokázal nic. To, co dokázal bylo jenom díky podpoře komunistů a StB. Měl komunisty a StB vytvořeny takové podmínky, které neměl nikdo v celém ČSSR. Byl výkladní skříní komunistů. Jak komunismus zkrachoval, skončil i pan Čuba. Už nedokázal nic," míní třiadvacetiletý Jiří Kindl, student MFF UK Praha.

Ve druhém kole senátních voleb rozhodovala podle prezidenta Miloše Zemana mnohem více osobnost kandidátů než jejich politická příslušnost. Nízkou volební účast má Zeman už za standard. Jeho názor tlumočil prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. „Pan prezident se domnívá, že ve druhém kole senátních voleb rozhodovala osobnost kandidáta a daleko méně politická příslušnost. Nízká volební účast už je standardem. Je způsobena tím, že když neuspěl v prvním kole jejich oblíbený kandidát, voliči nemají zájem volit menší zlo,“ uvedl Ovčáček.

Ve druhém kole doplňovacích voleb do Senátu zvítězila vládní ČSSD, která získala deset křesel. Koaliční lidovci získali pět senátorů a k nim dva, kteří kandidovali společně se Stranou zelených. Poslední vládní strana ANO si připsala čtyři mandáty. Opoziční ODS získala dva senátory a po jednom hnutí Starostové a nezávislí a Starostové pro Liberecký kraj stejně jako Strana soukromníků ČR a Strana práv občanů.

Napište nám, jak dopadly letošní volby, na .

Vložil: Zdeněk Svoboda

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace