Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Krajská policie ve Zlíně bude mít nového ředitele. Ten starý úřadoval od roku 1990, krk mu zlomila až lihová mafie. O místo se strhl urputný boj

17.10.2014
Krajská policie ve Zlíně bude mít nového ředitele. Ten starý úřadoval od roku 1990, krk mu zlomila až lihová mafie. O místo se strhl urputný boj

Autor: Policie ČR

Popisek: Bedřich Koutný (na snímku uprostřed) byl ve svém úřadu od roku 1990.

Doslova boj se strhl o post nového ředitele krajské policie ve Zlíně, oficiálně bude nový šéf znám už v pondělí 20. října. S největší pravděpodobností usedne na křeslo po bývalém řediteli Bedřichu Koutném Jaromír Tkadleček.

O místo ředitele Krajského ředitelství policie Zlínského kraje se ucházelo celkem 14 policistů, což se doposud nikdy nestalo. „Je to historicky nejvyšší počet kandidátů, z jakého komise vybírala,“ potvrdila mluvčí policejního prezidia Jana Macalíková. Celé řízení tak podle ní bylo náročnější, prezentace jednotlivých uchazečů trvaly dohromady téměř 12 hodin.

Výběrová komise nakonec policejnímu prezidentovi Tomáši Tuhému doporučila pět kandidátů, přičemž na první místo umístila plk. JUDr. Jaromíra Tkadlečka. Ten dosud vede Územní odbor Bruntál. „O konečném výběru ale rozhodne policejní prezident po návratu ze zahraniční služební cesty, což bude koncem tohoto týdne. Nového šéfa krajské policie ve Zlíně pak ustanoví k 20. říjnu,“ doplnila Macalíková. Nového ředitele krajské policie ve Zlíně představí Tuhý 20. října na mimořádné poradě, hned po ní je pak v plánu tisková konference.

Krajská policie ve Zlíně zažije výměnu ředitele vůbec poprvé

Krajská policie ve Zlíně zažije výměnu ředitele vůbec poprvé. Bedřich Koutný se rozhodl odejít ke konci července letošního roku. Důvodem měla být očerňující kampaň zlínské policie. Média tehdy spekulovala, že je napojený na lihovou mafii nebo že se dopustil zneužití své pravomoci. „Chci odklonit mediální pozornost od našich policistů, kteří jsou v tom nevinně. Polopravdy a lži mají na mé podřízené negativní vliv a nechci dovolit, aby byla znehodnocena jejich práce," prohlásil v létě ke svému rozhodnutí Bedřich Koutný. Pozici policejního ředitele zastával Koutný od roku 1990.

Největšímu tlaku čelil i se svým náměstkem Jaroslavem Vaňkem během konfliktu s tehdejším policejním prezidentem Petrem Lessym. Lessy poskytl deníku Právo očerňující informace o Jaroslavu Vaňkovi s tím, že Bedřich Koutný Vaňka kryje. Kauza vyvrcholila trestním oznámením, které na Lessyho podal Koutný s Vaňkem. Další problém vyvolaly dohady o napojení Vaňka a Koutného na podnikatele Tankó. Důvodem byl nákup dvou pater budovy ve svitovském areálu za 86 milionů korun. Jde o objekt, ve kterém dnes krajská policie sídlí. O dva roky později čelil podezření ze střetu zájmů Vaněk – Tankó měl na oplátku věnovat hokejovému klubu v Brumově-Bylnici (jehože prezidentem je právě Vaněk) budovu bývalého obchodního centra. Do centra zájmu se pak Koutný a Vaněk dostali poté, co na ně podal trestní oznámení šéf hradišťské policie Bronislav Šabršula. Koutný ho postavil mimo službu kvůli podezření, že Šabršula havaroval s autem v opilosti. Šabršula poté tvrdil, že byl vydírán, utiskován a že Koutný s Vaňkem zneužili své pravomoci.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace