Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Krajská policie ve Zlíně bude mít nového ředitele. Ten starý úřadoval od roku 1990, krk mu zlomila až lihová mafie. O místo se strhl urputný boj

17.10.2014
Krajská policie ve Zlíně bude mít nového ředitele. Ten starý úřadoval od roku 1990, krk mu zlomila až lihová mafie. O místo se strhl urputný boj

Foto: Policie ČR

Popisek: Bedřich Koutný (na snímku uprostřed) byl ve svém úřadu od roku 1990.

Doslova boj se strhl o post nového ředitele krajské policie ve Zlíně, oficiálně bude nový šéf znám už v pondělí 20. října. S největší pravděpodobností usedne na křeslo po bývalém řediteli Bedřichu Koutném Jaromír Tkadleček.

O místo ředitele Krajského ředitelství policie Zlínského kraje se ucházelo celkem 14 policistů, což se doposud nikdy nestalo. „Je to historicky nejvyšší počet kandidátů, z jakého komise vybírala,“ potvrdila mluvčí policejního prezidia Jana Macalíková. Celé řízení tak podle ní bylo náročnější, prezentace jednotlivých uchazečů trvaly dohromady téměř 12 hodin.

Výběrová komise nakonec policejnímu prezidentovi Tomáši Tuhému doporučila pět kandidátů, přičemž na první místo umístila plk. JUDr. Jaromíra Tkadlečka. Ten dosud vede Územní odbor Bruntál. „O konečném výběru ale rozhodne policejní prezident po návratu ze zahraniční služební cesty, což bude koncem tohoto týdne. Nového šéfa krajské policie ve Zlíně pak ustanoví k 20. říjnu,“ doplnila Macalíková. Nového ředitele krajské policie ve Zlíně představí Tuhý 20. října na mimořádné poradě, hned po ní je pak v plánu tisková konference.

Krajská policie ve Zlíně zažije výměnu ředitele vůbec poprvé

Krajská policie ve Zlíně zažije výměnu ředitele vůbec poprvé. Bedřich Koutný se rozhodl odejít ke konci července letošního roku. Důvodem měla být očerňující kampaň zlínské policie. Média tehdy spekulovala, že je napojený na lihovou mafii nebo že se dopustil zneužití své pravomoci. „Chci odklonit mediální pozornost od našich policistů, kteří jsou v tom nevinně. Polopravdy a lži mají na mé podřízené negativní vliv a nechci dovolit, aby byla znehodnocena jejich práce," prohlásil v létě ke svému rozhodnutí Bedřich Koutný. Pozici policejního ředitele zastával Koutný od roku 1990.

Největšímu tlaku čelil i se svým náměstkem Jaroslavem Vaňkem během konfliktu s tehdejším policejním prezidentem Petrem Lessym. Lessy poskytl deníku Právo očerňující informace o Jaroslavu Vaňkovi s tím, že Bedřich Koutný Vaňka kryje. Kauza vyvrcholila trestním oznámením, které na Lessyho podal Koutný s Vaňkem. Další problém vyvolaly dohady o napojení Vaňka a Koutného na podnikatele Tankó. Důvodem byl nákup dvou pater budovy ve svitovském areálu za 86 milionů korun. Jde o objekt, ve kterém dnes krajská policie sídlí. O dva roky později čelil podezření ze střetu zájmů Vaněk – Tankó měl na oplátku věnovat hokejovému klubu v Brumově-Bylnici (jehože prezidentem je právě Vaněk) budovu bývalého obchodního centra. Do centra zájmu se pak Koutný a Vaněk dostali poté, co na ně podal trestní oznámení šéf hradišťské policie Bronislav Šabršula. Koutný ho postavil mimo službu kvůli podezření, že Šabršula havaroval s autem v opilosti. Šabršula poté tvrdil, že byl vydírán, utiskován a že Koutný s Vaňkem zneužili své pravomoci.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.