Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Festivalové Vary 2018

Festivalové Vary 2018

Jako každý rok sledujeme dění na festivalu jako ostříž

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Dovolená

Dovolená

Série článků s informacemi, které je dobré vědět

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Rozkol hnutí M.O.R. ve Zlíně. Na rozcestí, které nemá vítěze

21.03.2013
Rozkol hnutí M.O.R. ve Zlíně. Na rozcestí, které nemá vítěze

Autor: Ivana Fojtů

Popisek: Zleva náměstek primátora Aleš Dufek, primátor Zlína Miroslav Adámek, náměstek primátora Bedřich Landsfeld a náměstek primátora Miroslav Kašný

Zlínské hnutí za Morální očistu radnice (M.O.R.) se formálně rozštěpilo. Tři členové hnutí (Eva Štauderová, Jiřina Gajdošíková a Miroslav Rafaja) se rozhodli vypovědět koaliční dohodu a zbývající čtyři členové zastupitelského klubu M.O.R. (Bedřich Landsfeld, Jiří Kadeřábek, Josef Novák a Jan Štětkář) na to zareagovali přejmenováním svého klubu na Zlínskou volbu.

„Přestože máme v našem klubu většinu a mohli bychom nadále zůstat pod značkou hnutí M.O.R., rozhodli jsme se raději klub přejmenovat. Značka M.O.R. je v očích veřejnosti příliš spjatá s  Evou Štauderovou, což znehodnocuje naší dosavadní i budoucí práci. Rovněž skutečnost, že hnutí M.O.R. je občanská iniciativa bez registrovaného členství situaci komplikuje,“ vysvětlil Bedřich Landsfeld, předseda klubu zastupitelů Zlínské volby.

Rozpad M.O.R. nese Landsfeld, náměstek primátora, těžce. „Vyjadřujeme trpké zklamání z toho, kam jsme se jako občanská iniciativa po dvou a půl letech dostali. Na rozcestí, které nemá vítěze," prohlásil Landsfeld. I přes nový název zastupitelského klubu hodlá Zlínská volba nadále prosazovat původní volební program hnutí M.O.R., a to v plném rozsahu.

Koalici to nevadí 

Po úpravě koaliční smlouvy se stane Zlínská volba partnerem dosavadních členů, kterými jsou strany TOP 09/STAN, KDU/ČSL a Zlínské hnutí nezávislých. Další strany tvořící koalici nevidí v rozštěpení hnutí M.O.R. žádný problém. „Ty čtyři kolegy, kteří plní dané slovo, známe a chceme s nimi pokračovat v práci i nadále. Pro lidi bude nynější situace mnohem čitelnější, protože bude jasné, kdo je koalice a kdo opozice. Hnutí M.O.R. je nyní společně s  ČSSD, KSČM a ODS opozicí,“ popsal nynější situaci v zastupitelstvu primátor Miroslav Adámek (nezávislý za TOP 09/STAN).

Primátor považuje rozruch vyvolaný vnitřními problémy hnutí M.O.R. za nešťastný. „Lidi vnitřní spory ve stranách a hnutích nezajímají. Očekávají od nás, že pro ně budeme pracovat. Osobní útoky je otravují a já se tomu nedivím. Proto už se, doufám, nebudeme k situaci v hnutí M.O.R. a k  tvrzením Evy Štauderové a spol. vracet,“ prohlásil. Evu Štauderovou pak přirovnal k Dominikovi Haškovi. „Ten taky pořád odchází a přitom stále chytá," dodal Adámek.

Ivana Fojtů

 

Vložil: Anička Vančová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace