Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Krajské město Zlín v pátek ožije kulturou

16.05.2014
Krajské město Zlín v pátek ožije kulturou

Foto: Zlín.eu

Popisek: Zlín

Ve Zlíně byl dnes představen program blížícího se jubilejního desátého ročníku Festivalu muzejních nocí. Na celonárodní úrovni totiž bude tato oblíbená a celosvětově rozšířená akce letos zahájena právě ve Zlíně, a to již v pátek 16. května.

Centrem dění se stane 14I15 Baťův institut, kde také budou oznámeny výsledky soutěže Gloria musaealis hodnotící nejpozoruhodnější počin v oblasti muzejnictví. Festival muzejních nocí zaštítil hejtman Zlínského kraje Stanislava Mišák a primátor města Zlín Miroslav Adámek.

Festival muzejních nocí

Na tiskové konferenci konané při příležitosti Festivalu muzejních nocí byli v řadě organizátorů a čestných hostů přítomni také zástupci Zlínského kraje: radní pro oblast školství Petr Navrátil a radní pro kulturu Ladislav Kryštof, kteří zde mimo jiné přiblížili také program festivalu ZUŠKA? ZUŠKA! Tato v rámci republiky originální akce představující pestré spektrum činnosti základních uměleckých škol ve Zlínském kraji totiž rovněž vyvrcholí v pátek 16.května ve Zlíně.

Pokud jde o Festival muzejních nocí, nabídku na zajištění jeho jubilejního celonárodního zahájení dostal Zlínský kraj v létě minulého roku. „Tehdy finišovaly práce na dokončení komplexu 14I15 Baťova institutu. Jsem velmi rád, že se nám podařilo ve spolupráci s městem Zlín domluvit na všech potřebných náležitostech a můžeme být hostiteli této významné, prestižní a mezi lidmi mimořádně oblíbené akce. Pro Zlínský kraj je to opravdu výjimečná čest, protože se jedná o společensko-kulturní událost, která propaguje jak město, tak kraj,“ sdělil novinářům na tiskové konferenci Ladislav Kryštof, radní pro kulturu, cestovní ruch a památkovou péči. Zároveň prozradil, že Zlínský kraj má „dvě želízka v ohni“ v celonárodní soutěži Gloria Musaealis, a sice „projekt 14I15 Baťův institut“ v kategorii „Muzejní počin roku“ a „Expozici Princip Baťa. Dnes fantazie, zítra skutečnost“ v kategorii „Muzejní uvýstava roku 2013“.

Unikátní projekt

Radní Kryštof je přesvědčen, že muzejní noci s atraktivním večerním programem v neméně atraktivním prostředí mnoha moderních i historických objektů na území celého regionu využije značné množství lidí. „Všude bude vstup zdarma, návštěvníci však budou moci dobrovolně přispět do pokladniček určených k podpoře sbírky na obnovu chaty Libušín.

O multižánrovém festivalu ZUŠKA? ZUŠKA!, který vyvrcholí přehlídkou „toho nejlepšího“ v Kongresovém centru ve Zlíně rovněž v pátek 16.května dnes novináře informoval krajský radní pro oblast školství, mládeže a sportu Petr Navrátil.

„Jedná se v celorepublikovém kontextu o zcela unikátní projekt, kdy všech dvacet základních uměleckých škol zřizovaných Zlínským krajem připravilo program, v jehož rámci se široká veřejnost může seznámit s šíří aktivit a vysokou hodnotou toho, co dělají základní umělecké školy na poli hudební, výtvarné, dramatické a taneční výchovy,“ řekl radní Navrátil.

Festivsl podpořil hejtmsn Mišák

Naznačil také určitou souvislost mezi festivalem muzeí a přehlídkou dovedností ZUŠ. „Je nutné, aby obecná vzdělanost šla ruku v ruce s kulturou, a je také nutné, aby byla celospolečensky doceněna role základních uměleckých škol. Jejich posláním není jen vychovávat špičkové umělce, to je jakási špička ledovce. Jde také o nezastupitelnou roli, jakou krajské ´zušky´ sehrávají při poskytování základů uměleckého vzdělávání od předškolního věku až k dospělosti,“ dodal Petr Navrátil.

Festival ZUŠKA? ZUŠKA! svou záštitou podpořil hejtman Stanislav Mišák (ČSSD).

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Redaktor KL