Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Odvolili jsme, teď se rokuje o vládě

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Do Bruselu ano, do Prahy nikdy, prozradila Michaela Šojdrová

13.03.2013
Do Bruselu ano, do Prahy nikdy, prozradila Michaela Šojdrová

Autor: stránky Michaely Šojdrové

Popisek: Michaela Šojdrová teď pracuje pro Českou školní inspekci.

EXKLUZIVNĚ Bývalá poslankyně Šojdrová se možná opět objeví na politické scéně, zlínští lidovci ji navrhli do Evropského parlamentu.

Krajský výbor KDU-ČSL Zlínského kraje ji totiž na svém březnovém jednání nominoval jako svého lídra pro volby do Evropského parlamentu, které se uskuteční na jaře příštího roku.

O celostátním lídrovi kandidátky rozhodne Celostátní sjezd  KDU-ČSL  v  červnu letošního roku.  „Michaela Šojdrová získala jednoznačnou podporu krajského výboru.  Našim cílem je přesvědčit delegáty sjezdu, aby se Michaela Šojdrová stala nejen jedničkou Zlínského kraje, ale také lídrem celostátní kandidátky lidovců do Evropského parlamentu," řekl Jiří Stodůlka, předseda krajské organizace KDU-ČSL.

Nominace si váží

 

Sama Šojdrová je nominací potěšena, i když na druhou stranu přiznává, že po politice se jí poslední dva roky nestýskalo. Momentálně pracuje pro Českou školní inspekci a práce ji baví. „Musím přiznat, že po politice se mi opravdu nestýská a jsem teď spokojená. Nominace si  vážím a pokud bych byla navržena do čela evropské kandidátky, šla bych do toho. Při práci pro Evropský parlament totiž nejde o takovou stranickou politiku, jako na domácí politické scéně. Jde spíše o reprezentaci České republiky ve světě a prosazování jejích zájmů," vysvětlila pro Krajské Listy.cz svůj postoj Šojdrová.

Při práci pro Evropský parlament by ráda využila své čtrnáctileté zkušenosti z působení v poslanecké sněmovně. „Během své politické kariéry jsem nikdy nefungovala úzce stranicky, ale spíše jako odborník. Do krajské či celostátní politiky bych se už zřejmě vrátit nechtěla. Domnívám se, že politici by se měli prostřídat a že máme dostatek mladých a nových tváří. Práce pro Evropský parlament by ale pro mě byla výzvou," dodala Šojdrová.

Ivana Fojtů

Vložil: Anička Vančová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace