Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Policie zjistila mnoho porušení zákona o pobytu cizinců v ČR

13.02.2014
Policie zjistila mnoho porušení zákona o pobytu cizinců v ČR

Autor: profimedia.cz

Popisek: policie, ilustrační foto

KRIMI Policisté se v posledních dnech zaměřili na kontrolu dodržování předpisů, které se váží na zaměstnávání cizinců. Akce v několika podnicích na Zlínsku jsme provedli o uplynulém víkendu ve spolupráci s Oblastním inspektorátem práce ve Zlíně.

Policisté si protentokrát vybrali několik diskoték a restauračních zařízení. Obešli jich minimálně deset a zkontrolovali téměř šedesát lidí, osmnáct z nich byli cizí státní příslušníci. S výsledky kontroly jsme byli spokojeni: pokutu jsme museli dát pouze v jednom případě, a to za přestupek (cizinec nepředložil doklad o cestovním zdravotním pojištění), jinak jsme se s žádným protiprávním jednáním neshledali.

Nepředložení dokladu o uzavření cestovního zdravotního pojištění

V roce 2013 odbor cizinecké policie ve Zlínském kraji provedl devět akcí ve spolupráci s Oblastním inspektorátem práce. Kontrolovaly se převážně stavby a restaurační zařízení. Při dalších akcích jsme spolupracovali navíc s Krajskou hygienickou stanicí, Živnostenským úřadem, Hasičským záchranným sborem a Celním úřadem.

Vloni jsme zahájili 38 správních řízení o správním vyhoštění z území České republiky, z toho ve 26 případech kvůli výkonu práce bez povolení k zaměstnání (24 Ukrajina, 2 příslušníci Vietnamu), šestkrát pro neoprávněný pobyt na území ČR a stejný počet kvůli závažnému narušení veřejného pořádku.

V roce 2013 stejný odbor zjistil 608 přestupků  za porušení povinností vyplývajících ze zákona o pobytu cizinců na území České republiky. Nejčastěji šlo právě o nepředložení dokladu o uzavření cestovního zdravotního pojištění  (toto nařízení se nevztahuje na občany Evropské unie, jejich rodinné příslušníky, je-li pojištění hrazeno na základě mezinárodní smlouvy) a předložení neplatného nebo poškozeného cestovního dokladu.

112 správních deliktů

Dále jsme řešili 112 správních deliktů ubytovatelů (ať již živnostníků nebo fyzických osob, které cizincům pronajímají byty). Ti mají dle zmíněného zákona o pobytu cizinců v České republice povinnost oznámit do tří pracovních dnů ubytování cizince a dále vést domovní knihu.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh, v koši určitě neskončí! Na vaše unikátní zážitky čekáme na , do předmětu napište Příběh

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace