Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Městská galerie se v lednu představí veřejnosti

03.11.2013
Městská galerie se v lednu představí veřejnosti

Autor: archiv

Popisek: Beseda v Otrokovicích

V říjnu byly ukončeny stavební práce v nové městské galerii, kde najdou zázemí tři občanská sdružení – Rozumění, Fotoklub Beseda Otrokovice a Klub přátel historie města Otrokovice.

Poslední dva měsíce roku budou patřit stěhování a přípravám na provoz. Svoji činnost představí sdružení veřejnosti v nových prostorech v lednu při společné výstavě.

Všechna sdružení mají s galerií velké plány, chtěla by totiž do Otrokovic přilákat umělce zvučných jmen. Například Rozumění plánuje nabídnout zájemcům autorskou besedu a výstavu zlínského sochaře Radima Hankeho – autora sousoší Tomáše a Jana Antonína Bati. Zaujmout by mohla i výstava zesnulého výtvarníka Svatopluka Slovenčíka a jeho syna sochaře Jana Slovenčíka s besedou. K tomu počítá s uspořádáním výstav vlastních členů.

Stejně k besedám výstavám přistupují také fotografové, kromě vlastních by v nové městské galerii chtěli vystavovat i práce kolegů z maďarského Vácu či slovenského Ružomberka. Nevšední pohled může nabídnout i výstava „nulté“ série fotografií mapových okruhů – celorepublikových soutěží fotografů. Klub přátel historie města Otrokovice plánuje výstavy k výročí železnice i na téma „Vztah Tomáše Bati k Otrokovicím“.

„Ve městě je mnoho zajímavých osobností, které dosahují úspěchů na republikové i zahraniční úrovni. Přesto doma zůstávají mnohdy bez povšimnutí a stojí ve stínu dalších kulturních či sportovních odvětví. Proto jsme vybudovali městskou galerii, kde budou mít dostatečný prostor pro prezentaci svých prací i besedy s občany. Nepochybuji o tom, že sdružení společnými silami vytvoří v galerii takovou programovou náplň, která osloví široké spektrum osob.

Počítáme s prostorem pro prezentaci děl umělců z partnerských měst – slovenské Dubnice nad Váhom, polského Zawadzkieho i maďarského Vácu, i s programem pro školy, které se budou moci účastnit pořádaných výstav i besed s autory,“ uvedl starosta města Otrokovice Jaroslav Budek (ČSSD).

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace