Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

V oblasti investic zaznamenala otrokovická radnice úspěch

01.11.2013
V oblasti investic zaznamenala otrokovická radnice úspěch

Autor: profimedia.cz

Popisek: Peníze, ilustrační foto

Průběžné opravy dětských hřišť, chodníků a parkovacích míst. Ale také nová městská kavárna, dětské dopravní hřiště či městská galerie. Radnice v letošním roce investuje 41 milionů do rozvoje města, připravované projekty, jejichž realizace začne v roce 2014, jsou za dalších 129 milionů korun.
Ilustrační foto

Po náročné administrativní přípravě způsobené nedokonalým zákonem o veřejných zakázkách, kde zadavatel musí vybrat dodavatele pouze podle ceny, se v druhé polovině roku naplno rozjela vlastní realizace většiny plánovaných investic. Od začátku školního roku je v provozu například dětské dopravní hřiště, které nyní patří díky moderním prvkům k nejlepším v republice.

„Ve Zlínském kraji je dnes devět dopravních hřišť a s jistotou mohu říci, že to otrokovické je tím nejmodernějším. Radnice si dala opravdu záležet a otevřením dopravního hřiště veřejnosti i v odpoledních hodinách ještě více podnítí zájem rodin s dětmi i dospívající mládeže o dopravní problematiku,“ přiblížil při slavnostním otevření dětského dopravního hřiště krajský koordinátor BESIP Zdeněk Patík. Na vybudování této investice finančně přispěly také společnosti Continental Barum a Mitas.

Významnými investicemi v sociální oblasti v letošním roce jsou výměna stupaček a rekonstrukce bytových jader v domě bývalého Senioru A v místní části Baťov a také vybudování nové centrální koupelny na senioru B. Kulturu ve městě zase posílí nová městská galerie a turistické informační centrum. „Infocentrum bude sloužit nejen návštěvníkům, ale zejména obyvatelům Otrokovic v podobě poskytování potřebných informací i doplňkových služeb jako například rezervace vstupenek na kulturní akce v regionu i v Praze včetně zjištění informací o dopravním spojení či ubytování, informace o stravování, ubytování i akcích v Otrokovicích a vůbec celém regionu. Informační centrum nabídne také služby jako kopírování, laminování, přijímání a vyzvedávání fotoslužeb, prodej jízdenek, upomínkových předmětů, knih, parkovacích kotoučů a mnoho dalších,“ přiblížil otrokovický místostarosta Milan Plesar.

Na část investic se městu podařilo získat evropské a národní spolufinancování formou dotací. „Na základě kvalitně připravených projektů a podaných žádostí se nám v letošním roce podařilo získat potvrzení o přidělení dotací v celkové výši 107,1 milionů korun. Část těchto dotací proinvestujeme ještě v letošním roce, zbytek nás čeká v roce příštím. Letos dokončíme zateplení ZŠ T. G. Masaryka, rekonstrukci chodníků s pomocí dotace ze Státního fondu dopravní infrastruktury, stanici pro monitoring kvality životního prostředí a informační varovný a výstražný systém. V příštím roce hodláme vybudovat cyklostezku Zlín – Otrokovice, nový vjezd do areálu TOMA podjezdem pod mezinárodní železniční tratí, přírodovědné učebny v každé základní škole, zateplení ZŠ Trávníky i novou výsadbu zeleně ve městě. Nehodláme však ustrnout na místě a hledáme stále nové výzvy. Aktuálně čekáme na posouzení dvou projektů, se kterými žádáme o dotaci v rámci Euroregionu Bílé Karpaty, ze kterého by mohly být podpořeny projekty Zdravý pohyb do škol a Dny partnerských regionů,“ přiblížil otrokovický místostarosta Milan Plesar.

Realizovanými investicemi chce otrokovická radnice dynamicky rozvíjet město a vytvářet dobré podmínky pro život občanů i podnikatelské aktivity společností se sídlem v Otrokovicích, vše při trvale udržitelném rozvoji životního prostředí. Zlínské novinky informovala Mgr. Lenka Vaculová, tisková mluvčí města Otrokovice..

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace