Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

V oblasti investic zaznamenala otrokovická radnice úspěch

01.11.2013
V oblasti investic zaznamenala otrokovická radnice úspěch

Autor: profimedia.cz

Popisek: Peníze, ilustrační foto

Průběžné opravy dětských hřišť, chodníků a parkovacích míst. Ale také nová městská kavárna, dětské dopravní hřiště či městská galerie. Radnice v letošním roce investuje 41 milionů do rozvoje města, připravované projekty, jejichž realizace začne v roce 2014, jsou za dalších 129 milionů korun.
Ilustrační foto

Po náročné administrativní přípravě způsobené nedokonalým zákonem o veřejných zakázkách, kde zadavatel musí vybrat dodavatele pouze podle ceny, se v druhé polovině roku naplno rozjela vlastní realizace většiny plánovaných investic. Od začátku školního roku je v provozu například dětské dopravní hřiště, které nyní patří díky moderním prvkům k nejlepším v republice.

„Ve Zlínském kraji je dnes devět dopravních hřišť a s jistotou mohu říci, že to otrokovické je tím nejmodernějším. Radnice si dala opravdu záležet a otevřením dopravního hřiště veřejnosti i v odpoledních hodinách ještě více podnítí zájem rodin s dětmi i dospívající mládeže o dopravní problematiku,“ přiblížil při slavnostním otevření dětského dopravního hřiště krajský koordinátor BESIP Zdeněk Patík. Na vybudování této investice finančně přispěly také společnosti Continental Barum a Mitas.

Významnými investicemi v sociální oblasti v letošním roce jsou výměna stupaček a rekonstrukce bytových jader v domě bývalého Senioru A v místní části Baťov a také vybudování nové centrální koupelny na senioru B. Kulturu ve městě zase posílí nová městská galerie a turistické informační centrum. „Infocentrum bude sloužit nejen návštěvníkům, ale zejména obyvatelům Otrokovic v podobě poskytování potřebných informací i doplňkových služeb jako například rezervace vstupenek na kulturní akce v regionu i v Praze včetně zjištění informací o dopravním spojení či ubytování, informace o stravování, ubytování i akcích v Otrokovicích a vůbec celém regionu. Informační centrum nabídne také služby jako kopírování, laminování, přijímání a vyzvedávání fotoslužeb, prodej jízdenek, upomínkových předmětů, knih, parkovacích kotoučů a mnoho dalších,“ přiblížil otrokovický místostarosta Milan Plesar.

Na část investic se městu podařilo získat evropské a národní spolufinancování formou dotací. „Na základě kvalitně připravených projektů a podaných žádostí se nám v letošním roce podařilo získat potvrzení o přidělení dotací v celkové výši 107,1 milionů korun. Část těchto dotací proinvestujeme ještě v letošním roce, zbytek nás čeká v roce příštím. Letos dokončíme zateplení ZŠ T. G. Masaryka, rekonstrukci chodníků s pomocí dotace ze Státního fondu dopravní infrastruktury, stanici pro monitoring kvality životního prostředí a informační varovný a výstražný systém. V příštím roce hodláme vybudovat cyklostezku Zlín – Otrokovice, nový vjezd do areálu TOMA podjezdem pod mezinárodní železniční tratí, přírodovědné učebny v každé základní škole, zateplení ZŠ Trávníky i novou výsadbu zeleně ve městě. Nehodláme však ustrnout na místě a hledáme stále nové výzvy. Aktuálně čekáme na posouzení dvou projektů, se kterými žádáme o dotaci v rámci Euroregionu Bílé Karpaty, ze kterého by mohly být podpořeny projekty Zdravý pohyb do škol a Dny partnerských regionů,“ přiblížil otrokovický místostarosta Milan Plesar.

Realizovanými investicemi chce otrokovická radnice dynamicky rozvíjet město a vytvářet dobré podmínky pro život občanů i podnikatelské aktivity společností se sídlem v Otrokovicích, vše při trvale udržitelném rozvoji životního prostředí. Zlínské novinky informovala Mgr. Lenka Vaculová, tisková mluvčí města Otrokovice..

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace