Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Myslete na své zdraví! V říjnu máte příležitost

08.10.2013
Myslete na své zdraví! V říjnu máte příležitost

Autor: Profimedia.cz

Popisek: Lékařská péče, ilustrační foto

Na začátku měsíce října se uskuteční Týden zdraví ve Zlíně. Projekt již tradičně podporuje zlínský magistrát, během jednoho týdne proběhne velké množství akcí zaměřujících se na zdravý životní styl občanů.

Letos se k akci připojila také obecně prospěšná společnost Aktivně životem, která připravila projekt s názvem Tři dy pro zdraví. Ty nabídnou hned několik aktivit pro různé věkové kategorie.

Ve středu se projekt zacílí na seniory

V úterý 8. října mohou přijít rodiče s dětmi do restaurace Prašád (23. budova Svitu) a naučit se pro své děti připravovat pestré a zdravé svačinky. Během odpoledne se uskuteční informační beseda s nutriční terapeutkou. Rodiče se mohou těšit na ukázky zdravých pokrmů a děti na zábavný doprovodný program, jako je např. malování na obličej, drobné úkoly a kreslení. „Ve spolupráci s restaurací Prašád připravujeme ochutnávku zdravých pomazánek, kaší a jiných pochutin, které mohou rodiče svým dětem připravit na svačinu. Děti se mohou těšit na malování na obličej a drobné soutěže,“ prozrazuje koordinátorka akce Michaela Straková ze společnosti Aktivně životem o.p.s., která akci pořádá.

Ve středu se projekt zacílí na seniory. Starší občané mohou navštívit zdravotní cvičení, při kterém je zkušená fyzioterapeutka naučí základní cviky k posílení svalů tak, aby je mohli provádět doma, za použití běžných domácích pomůcek. „Pohyb ve vyšším věku je velmi důležitý, senioři mají často potíže se zhoršenou hybností a špatným zdravotním stavem. Proto jsme pro seniory vybrali pohybovou aktivitu,“ uvádí Straková a dodává, že každý návštěvník cvičení navíc dostane drobný dárek.

Zásady psychohygieny

Poslední aktivitou je vzdělávací seminář na téma Psychohygiena. Zkušená psycholožka seznámí účastníky s relaxačními technikami, zásadami psychohygieny a různými možnostmi zvládání stresu. Součástí semináře budou praktické ukázky. „Dobrá psychohygiena je velmi důležitá a v dnešní uspěchané době je potřeba, aby lidé uměli odpočívat a využívat volné chvilky ke správné relaxaci,“ uzavírá Straková.

Projekt se uskuteční díky podpoře Fondu zdraví statutárního města Zlína.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace