Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Ze Slovácké benefice dostalo dětské oddělení 100.000 Kč

02.09.2013
Ze Slovácké benefice dostalo dětské oddělení 100.000 Kč

Autor: archiv

Popisek: Nové infuzní pumpy v Krajské nemocnici Tomáše Bati

Dary od účastníků loňského 3.ročníku Slovácké benefice získala dvě oddělení zlínské Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně. Primářka dětského oddělení Lucie Svitálková převzala 100.000 korun a primář infekčního oddělení Ivan Macek šest LED televizorů.

Za účasti náměstka hejtmana Zlínského kraje Lubomíra Nečase a náměstka pro léčebnou péči KNTB Jozefa Macko dary dnes oficiálně předal organizátor Slovácké benefice Jakub Kovář.

„Za peníze jsme koupili čtyři infuzní pumpy, protože staré už dosluhují. Jsme moc rádi, že nám aktéři Slovácké benefice tak vysoký finanční dar poskytli a děkujeme. Díky nim můžeme přístroje obnovit. Pumpy jsou důležité pro přesné dávkování infuzních roztoků a léků do žíly pro děti,“ řekla primářka Svitálková.

„Každý máme děti, tak je přirozené, že jsme se rozhodli pomáhat dětskému oddělení. S pomocí počítáme i příští rok. Věříme, že se k nám připojí i další sponzoři,“ řekl Kovář.

„Už loni jsme z benefice dostali čtyři televizory. S dnešním darem, za který posíláme poděkování všem účastníkům akce, už budeme mít televizory ve všech pokojích oddělení. Pacientům, kteří jsou u nás izolovaní od okolí, zpříjemní pobyt v nemocnici. Sledování televize je často jejich jedinou zábavou,“ sdělil primář Macek.

Loňská Slovácká benefice se uskutečnila při fotbalovém utkání mezi týmem kamarádů zlínského hokejisty Karla Rachůnka a týmem Slavoje Houslice. Rachůnek zahynul 7. září 2011 při havárii letu z Tunošne do Minsku, když se letadlo zřítilo krátce po startu u města Jaroslavl. Zlínské novinky informovala Karla Havlíková, tisková mluvčí KNTB.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace