Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Podvodníci chtěli vylákat peníze na důvěřivé staré paní

19.08.2013
Podvodníci chtěli vylákat peníze na důvěřivé staré paní

Autor: Profimedia.cz

Popisek: policie, ilustrační foto

KRIMI I přes trvalou mediální masáž ze strany policistů se stále někteří lidé nechávají velmi jednoduše napálit podvodníky. A Zlínsko v tomto rozhodně není výjimkou. Poslední podobný případ se stal v úterý dopoledne přímo v ulicích krajského města.

Nedaleko průchodu z ulice Potoky na třídu T. Bati zastavila neznámá žena pětasedmdesátiletou paní s dotazem na cestu do krajské nemocnice. Seniorka samozřejmě chtěla pomoci a rozhodně by na tom nebylo nic zvláštního, kdyby jí cestu vysvětlila a pokračovala ve svých původních plánech. Zlinske novinky.cz o tom informoval nprap. Petr Jaroš, Policie České republiky, KŘP Zlínského kraje Zlín.

Ne zrovna rozumné však bylo to, že důvěřivá paní usedla do nedaleko zaparkovaného vozu, ve kterém na místě řidiče seděl asi pětačtyřicetiletý muž. Svolila totiž s variantou, že s nimi do nemocnice osobně pojede. V autě pak dvojice podvodníků začala s již téměř klasickou legendou o operaci svého známého, na kterou jim chybí peníze.

Fiktivní telefonát s lékařem nemocnice a hysterické výstupy asi čtyřicetileté ženy byly natolik přesvědčivé, že se poškozená seniorka v dobré víře rozhodla pomoci. Navedla řidiče k bance, ve které měla účet a šla vybrat požadovanou hotovost. Naštěstí se u přepážky svěřila bankovní úřednici a ta správně odhadla, že by se mohlo jednat o podvod. Společně odešly na parkoviště, nicméně šedé osobní auto s podezřelou posádkou tam již nestálo. Vše tedy z banky telefonicky oznámily policistům.

Přestože nakonec nebyl podvod dokonán, nezůstala celá událost pro důvěřivou ženu úplně bez následků. Ve vozidle totiž zůstala její taška s nákupem za více než dva tisíce korun. V případě, že se policistům podaří dvojici pachatelů vypátrat a bude jim zároveň prokázána vina ze spáchání trestného činu podvodu, mohou od soudu odejít i s trestem odnětí svobody, a to až na dvě léta.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace