Naučná stezka v novém… Z Valašských Klobouk doprovodí turisty k rozhledně na Královci nová odpočívadla
07.09.2018
Foto: Město Valašské Klobouky
Popisek: Turisté se při procházce bělokarpatskou přírodou pohodlně občerství, malí výletníci se zase zábavnou formou přiučí zajímavosti o zdejších rostlinách i živočiších
Turisté se tak při procházce bělokarpatskou přírodou pohodlně občerství, malí výletníci se zase zábavnou formou přiučí zajímavosti o zdejších rostlinách i živočiších. Na pořízení přispělo Ministerstvo zemědělství ČR.
Naučná stezka vedoucí z Valašských Klobouk k rozhledně na Královci nabídne návštěvníkům na šesti svých zastávkách nová zastřešená odpočívadla a na devíti místech také interaktivní herní prvky pro děti. Turisté se tak při procházce bělokarpatskou přírodou pohodlně občerství, malí výletníci se zase zábavnou formou přiučí zajímavosti o zdejších rostlinách i živočiších.
Výhled do valašské krajiny
„Každé z šestice krytých odpočívadel tvoří dřevěný stůl se dvěma lavicemi, k němuž může se svačinou nebo mapou zasednout až šest osob. Doporučujeme si najít chvilku obzvláště na odpočívadlech na Stráži a na Zavadilce, které k oddychu nabízejí také úchvatný výhled do valašské krajiny,“ popsal místostarosta Martin Janík.
Nápad interaktivních prvků přinesl ze Šumavy myslivec Tomáš Malota
„Stezku jsme chtěli přiblížit také dětem, a proto jsme namísto dalších informačních tabulí s textem vsadili na dřevěné otočné kostky s obrázky. Malí návštěvníci je mají na zastávkách za úkol seřadit tak, aby tvořily logickou řadu,“ prozradil místostarosta a dodal, že nápad interaktivních prvků přinesl ze Šumavy myslivec Tomáš Malota.
Součástí jsou I přírodní rezervace
Naučná stezka má úvodní bod u železniční stanice, odkud míří k viaduktu a ke klobouckým rybníkům. Nedaleko se pěší mohou kochat krajinou přírodních rezervací Javorůvky a Dobšena a z rozhledny obdivovat panorama Bílých Karpat i Vizovických vrchů. Zpáteční cesta z Královce pak vede přes Zavadilovu louku.
Pořízení odpočívadel i interaktivních prvků pro děti je součástí projektu, jehož celkové náklady činí více než 200 tisíc korun, dotací 128 tisíc přitom přispívá Ministerstvo zemědělství ČR.
Zdroj TK
Vložil: Markéta Vančová