Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Je vůbec ještě schopný mluvit? Jak je to s jeho zdravím? Senátor Čuba totiž...

16.02.2018
Je vůbec ještě schopný mluvit? Jak je to s jeho zdravím? Senátor Čuba totiž...

Autor: Facebook / Doc. František Čuba - tvůrce legendárního JZD Slušovice

Popisek: Vzhledem k tomu, co vykonal, by si docent František Čuba snad zasloužil lepší konec v politice, než je mlžení svého okolí.

Poslední den, kdy zlínský senátor přišel na schůzi horní komory, byl 24. srpen 2016. Pak absolvoval operaci trávicího traktu a ačkoli mu podle jeho asistenta netrvala rekonvalescence moc dlouho, v Senátu se už neukázal. Po celou dobu nepobíral nemocenské dávky, ale až v červnu 2017 se rozhodl přestat pobírat mzdu a cestovní náhrady.

Předseda Senátu Milan Štěch na začátku ledna zaslal chybějícímu kolegovi Františku Čubovi v pořadí už druhý dopis, protože se na jednání horní komory Parlamentu neukázal zhruba rok a půl. Znovu ho vyzval, aby zvážil rezignaci. Zlínský senátor ale na něj nereagoval. „Ne, bohužel. Dopis jsem poslal, ale odpověď jsem nedostal. Nemám vůbec žádnou reakci, ani z okolí pana Čuby,“ uvedl pro server iROZHLAS.cz předseda dolní komory Milan Štěch. 

Je vůbec schopný komunikovat?

Už vloni na podzim byl Štěch informován okolím zlínského senátora o tom, že Čuba zvažuje rezignaci, ale protože se tak do konce roku nestalo, rozhodl se ho dopisem znovu vyzvat, aby v případě, že nebude moct mandát vykonávat kvůli zdraví, zvážil rezignaci. Jenže ani po více než třech týdnech odpověď do senátní pošty nedorazila. Šéf Senátu Štěch má pro Čubovu mlčenlivost vysvětlení. „Mám obavy, jestli vůbec ještě je schopen komunikovat, protože slušnost je odepsat,“ říká.

Že by okolí Čuby mlžilo?

Podle něj totiž nebyl dopis nijak složitý a jakákoli odpověď mohla přijít. „Byl by tam podpis pana Čuby. Aspoň bych viděl, že komunikuje. Takhle nevím, jestli vůbec komunikuje, jestli o tom dopise ví, jestli je schopen na něj odpovědět. Je to stav, který jsem nikdy nikde nepoznal,“ zlobí se Štěch a zopakoval, že je to „neslušné a neseriózní“ vůči voličům, které zlínský senátor zastupuje. 

Přitom podle Čubova asistenta Frnky ani není jisté, že Čuba na dopis vůbec odpoví. Rád by se prý ukázal na únorovém jednání Senátu a se Štěchem si o všem promluvil. Přitom ale nebyl schopen přímo odpovědět na otázku, zda Čuba skutečně přijde do Senátu.

Ve čtvrtek přišla konečně odpověď

Dopis, který přišel od Čuby, během čtvrteční schůze horní komory přečetl senátor Ivo Valenta (za Soukromníky). Čuba uvedl, že se rozhodl věnovat rodině, dál chce pracovat i jako poradce prezidenta Miloše Zemana. „V posledních měsících jsem totiž nejen já, ale především mí příbuzní a přátelé vystaveni silnému tlaku a čelí nepříjemným útokům. Tito lidé jsou mi velmi blízcí a já jim dále nenechám ubližovat. Proto jsem se rozhodl soustředit své síly především k životním prioritám a těmi jsou právě tito lidé,” napsal Čuba do prohlášení. „Můj oficiální rezignační dopis bude do konce měsíce února doručen předsedovi Senátu panu Milanu Štěchovi,” sdělil dvaaosmdesátiletý senátor.

 

Vložil: Dagmar Olbrichová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace