Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Olympiáda v Koreji

Olympiáda v Koreji

Přibývají medaile, odehrávají se tu dramata,a to nejen sportovní.

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Široké úsměvy, nepopsatelné emoce, dojetí... S Nadějí získali postižení v novém bydlení i naději na samostatnější život

17.01.2018
Široké úsměvy, nepopsatelné emoce, dojetí... S Nadějí získali postižení v novém bydlení i naději na samostatnější život

Autor: Naděje

Popisek: Nový domov pro desítku obyvatel přináší naději na lepší život

Nestátní organizace Naděje na Zlínsku si zaslouží za péči o postižené - a výrazně tak doplňuje, ne-li supluje roli státu, jednu velkou pochvalu. V pátek oficiálně otevírá nové chráněné bydlení pro 10 postižených lidí, nazvané příznačně Desítka. Pozvaní hosté si prohlédnou jednotlivé byty s průvodci, kterými se pro tento den stanou sami klienti chráněného bydlení Desítka. Ke zhlédnutí jsou připravena videa z průběhu oprav domu a z první návštěvy budoucích obyvatel.

První obyvatelé se již byli se svými rodinami, blízkými, kamarády, kde a jak budou žít, podívat. Opravený dům, útulné pokoje s novou postelí, kuchyňskou linkou, další vybavení, představa svého bytu, "něčeho svého", vzbudila na jejich tvářích úsměvy, nepopsatelné emoce, dojetí. Na začátku roku proběhlo už i stěhování prvních ´tří statečných´. Do konce ledna se všechny byty zaplní a osudy deseti lidí s mentálním postižením naberou jiný směr.

Byty poskytnou novým obyvatelům Desítky patřičný komfort

Byty v Desítce poskytnou novým obyvatelům patřičný komfort

Možnost změnit svůj život k lepšímu

Pečlivě vybraní noví obyvatelé, kteří doposud žili v jednom bytě s rodiči, na ubytovně, v nevyhovujících podmínkách či stávajícím chráněném bydlení, získali moderně zařízenou bytovou jednotku. To hlavní je však možnost, navzdory postižení, změnit svůj život k lepšímu. Mezi sociální služby Naděje Zlín již jedno chráněné bydlení patří. Rozdíl mezi novým a stávajícím chráněným bydlením je v tom, že se zkrátí čas podpory sociálních pracovníků v průběhu dne. Klienti, kteří dřív potřebovali celodenní přítomnost pracovníka, budou tak žít samostatněji než dříve.

Byty mají nové vybavení

Vybavení novou kuchyňskou linkou je samozřejmost

 

Naděje ve Zlíně

Česká organizace Naděje vznikla jako jedna z prvních neziskových organizací po roce 1989 u nás a zlínská pobočka byla založena v roce 1992. Své počáteční aktivity soustředila na dospělé osoby s mentálním postižením. Celý komplex služeb postupně zahrnul chráněné bydlení, denní stacionář a dílny v objektech ve čtvrti Letná. O šest let později začala Naděje ve Zlíně pracovat i se seniory. Nejprve v Domě pokojného stáří na Letné a od konce roku 2006 v novém domově na Jižních Svazích.  V únoru 2013 otevřeli nové pracoviště sociálně terapeutických dílen Tkalcovna Naděje, které se nachází v Obchodním centru na ulici Kvítková. To se zaměřuje se na tkaní koberců a prodej výrobků z dílen. V druhé polovině roku otevřeli nový denní stacionář pro osoby s demencí, který se nachází blízko Domu pokojného stáří na ulici ve Zlíně na Jižních Svazích. Ročně poskytuje Naděje péči 450 lidem s mentálním, zdravotním a kombinovaným handicapem.

 

 

Vložil: Jana Maisnerová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace