Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Olympiáda v Koreji

Olympiáda v Koreji

Přibývají medaile, odehrávají se tu dramata,a to nejen sportovní.

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Zlínský útulek pro zvířata v nouzi zažil velké Vánoce. Opuštění psi a kočky dostali krmivo téměř za 40 000 korun

14.12.2017
Zlínský útulek pro zvířata v nouzi zažil velké Vánoce. Opuštění psi a kočky dostali krmivo téměř za 40 000 korun

Autor: utulekzlin.cz

Popisek: Psí a kočičí dobrotky

VIDEO Studenti Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně a ZŠ Komenského II připravili již desátý ročník akce Vánoce v útulku pořádané prostřednictvím neziskového projektu Němá tvář. Jednodenní akce se konala v Útulku pro zvířata v nouzi Zlín-Vršava ve čtvrtek 7. prosince. Celý útulek na jeden den ožil vánoční atmosférou a rozdáváním radosti, jelikož celkový výtěžek z akce putuje právě na podporu útulku.

Letos bylo cílem projektu přiblížit návštěvníkům problematiku opuštěných zvířat a ukázat jim cestu, jak jim mohou pomoci. Studenti připravili pro veřejnost bohatý program. Návštěvníci se mohli pokochat nad psími dovednostmi při vystoupení policejní kynologie a vidět další psí kusy. Pro děti bylo připravené vyrábění vánočních ozdob a malování na obličej. Pravou vánoční atmosféru vyvolaly zpěvy sboru ZŠ Komenského II. Obdarováni byli nejen pejsci a kočky, ale i pomocníci ze Základní školy Komenského II, jelikož každoročně nasbírají pro útulek krmivo v hodnotě přes 40 000 korun. Mezi nimi byl vyhlášen nejlepší sběrač zvířecích dobrot, který byl také patřičně odměněn. Na akci Vánoce v Útulku zavítali i zlínští hokejisté jako Libor Kašík a David Šťastný, u kterých byla možnost vyškemrat si autogram.


Bohaté pohoštění

V průběhu celého dne měli návštěvníci možnost také ochutnat výborné občerstvení, které bylo na tuto akci zajištěno. Celé odpoledne bylo provoněné horkým svařákem, čajem a cukrovím, které dokreslilo tu pravou atmosféru Vánoc. Nechyběl ani guláš nebo sladké cupcakes, na kterých si pochutnali nejen děti, ale i dospělí.

Vánoce jsou plné lásky

Stejně jako loni i letos studenti Univerzity Tomáše Bati připravili rozsáhlý program, který nám připomněl, že v období klidu, míru a lásky, je dobré myslet i na opuštěná zvířátka, která právě láskou k nám opravdu nikdy nešetří. Akce Vánoce z útulku se snaží nabídnout pomoc i těm, kteří si o to nemohou říci. Výtěžek z této akce poputuje právě na podporu útulku pro zvířata v nouzi Zlín-Vršava.

 

Zdroj: Tisková zpráva

Válcuje vás život, úřady, politici? Zažili jste, nebo jste viděli něco, co by měli ostatní vědět? Pište, foťte, posílejte na .

Vložil: Štěpán Cháb

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace