Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Děti u nás budou kopat balon, ne policajti. Zlínsko se pláclo přes kapsu a vydá fůru peněz na fotbal. Předcházíme tím kriminalitě a narkomanii

07.11.2017
Děti u nás budou kopat balon, ne policajti. Zlínsko se pláclo přes kapsu a vydá fůru peněz na fotbal. Předcházíme tím kriminalitě a narkomanii

Autor: kraj Zlínský

Popisek: Kluci a holky ze Zlínska čekají zlaté časy

Rámce programů na podporu sportovní činnosti dětí a mládeže ve Zlínském kraji v roce 2018 schválilo krajské zastupitelstvo. Celkově má pro tuto programovou podporu kraj připraveno 23 milionů korun. S dalšími 12 miliony korun se v rozpočtu počítá na individuální podporu v oblasti sportu. Celkově tak v roce 2018 Zlínský kraj mládežnický sport v regionu podpoří 35 miliony korun.

„Nově od příštího roku začneme podporovat trenéry ve sportovních oddílech v obcích do 2 tisíc obyvatel. V malých klubech totiž chybí na tyto trenéry peníze, a pokud chceme, abychom se postarali o mládež, musí zde pracovat kvalitní trenéři," uvedl radní Zlínského kraje Miroslav Kašný, který má oblast mládeže a sportu ve své gesci. Podle něj bude kraj od nového roku podporovat nejen pořízení sportovního vybavení či drobné opravy sportovišť, ale také práci trenérů. „K tomu jsme se zavázali i v programovém prohlášení. Proto jsme do rozpočtu na příští rok navrhli částku 3 milionů korun právě na práci s mládeží v malých klubech," pokračoval Kašný.

Výše až 16 milionů

O dalších 16 milionů korun z programu Mládež a sport mohou žádat mládežnické sportovní kluby a oddíly. Nově byly z této podpory vyčleněny největší mládežnické oddíly, které budou od příštího roku čerpat dotace v rámci individuální podpory. „Tyto oddíly pro sebe ukrajovaly prakticky polovinu peněz určených pro mládežnický sport. To se nám zdálo nespravedlivé. Jejich podporu jsme přesunuli z programové do individuální podpory a získali jsme tak navíc prakticky 8 milionů korun pro ostatní oddíly v kraji," doplnil radní Kašný.

4 miliony na jednorázové akce

Do programové podpory patří i jednorázové aktivity v oblasti mládeže a sportu, na které jsou v příštím roce vyčleněny 4 miliony korun. „O tyto peníze oddíly soutěží. Musí se vždy jednat o aktivity, které mají nadregionální význam," popsal Kašný. Žadateli mohou být právnické osoby vyjma obcí a svazků obcí a organizací zřizovaných Zlínským krajem.

 

Zdroj: tisková zpráva

Válcuje vás život, úřady, politici? Zažili jste, nebo jste viděli něco, co by měli ostatní vědět? Pište, foťte, posílejte na .

Vložil: Štěpán Cháb

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace