Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Volba prezidenta

Volba prezidenta

Z 9 statečných, ucházejících se o Pražský hrad, zbyli 2; čeká nás druhé kolo

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Vitální dědula oslavil 100 let. Ráno dělá 20 dřepů, chodí na túry a těší se na dalších stovku

03.11.2017
Vitální dědula oslavil 100 let. Ráno dělá 20 dřepů, chodí na túry a těší se na dalších stovku

Autor: Zlínský kraj

Popisek: Jiří Čunek přijel na oslavu stých narozenin Miroslava Oršulíka

Každé ráno půl hodiny cvičí, denně chodí na procházky a všech 77 schodů do svého pokoje v podkroví Domova pro seniory v Lukově šlape pěšky. Jmenuje se Miroslav Oršulík a když mu dnes hejtman Jiří Čunek společně s dalšími gratulanty přišel poblahopřát k 100. narozeninám, řekl šťastně: „Chtěl bych prožít dalších sto let."

Miroslav Oršulík pochází z Orlové na Karvinsku a do Zlína přišel jako mladý muž. Dodnes vzpomíná na řád, který získal v Baťově škole práce. Pracoval u Bati a následně ve Svitu. Dokud žila jeho paní, rádi spolu tancovali. Do lukovského domova důchodců přišel už jako vdovec. Jeho syn Miloslav prozradil: „Když volám tátovi a on je venku na procházce, říká: Tak a už jdu domů. Za to chci poděkovat personálu, že se tady lidé cítí být doma. Tatínek rád hraje Sportku: asi dvakrát týdně chodí do obce na poštu, to ho také udržuje v kondici."

Pan Oršulík je dokonale samostatný

Ředitelka Domova pro seniory Lukov Michaela Procházková obdivuje pana Oršulíka nejen pro jeho vitalitu, ale také oceňuje jeho pořádkumilovnost a to, že si sám na pokoji uklízí.

Miluje seriály

Jubilant se rád dívá na televizní seriály a těší se vynikající paměti. Se zájmem vypráví o systému studia a práce u Bati a také přesně ví, kolik kdy vyhrál ve Sportce. Nejvíc to bylo 31 tisíc. Kolik prosázel, s tím si hlavu neláme, počítá jen výhry. Je totiž životní optimista. Když se před dvěma lety dozvěděl, že ke stým narozeninám dostane od pojišťovny dar 2 000 korun, velmi se na to těšil.

Jiří Čunek popřál oslavenci dalších sto let

Hejtman popřál panu Oršulíkovi hodně zdraví a Božího požehnání do té další stovky. „Jste pro nás příkladem, jak se lze dožít vysokého věku, je-li v životě řád a pořádek," řekl Jiří Čunek.

 

Zdroj: tisková zpráva

Válcuje vás život, úřady, politici? Zažili jste, nebo jste viděli něco, co by měli ostatní vědět? Pište, foťte, posílejte na .

Vložil: Štěpán Cháb

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace