Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli a neřeknou?

Zastupitelé Otrokovic schválili závěrečný účet města. Hospodařilo se s přebytkem!

03.07.2013
Zastupitelé Otrokovic schválili závěrečný účet města. Hospodařilo se s přebytkem!

Autor: profimedia.cz

Popisek: Ilustrační foto

Otrokovičtí zastupitelé projednali a schválili závěrečný účet města za rok 2012 s výrokem bez výhrad. Rozsáhlý dokument hodnotí hospodaření města a jeho příspěvkových organizací, obchodních společností a bilanci hospodářské činnosti.

Nedílnou součástí dokumentu je také zpráva nezávislého auditora o výsledku přezkoumání hospodaření a ověření účetní závěrky města za rok 2012, jejíž závěr zní: účetnictví podává věrný a poctivý obraz o hospodaření města.


Hospodaření Otrokovic lze k 31.prosinci 2012 hodnotit jako příznivé. Město hospodařilo s celkovými příjmy 299,949 milionů korun, což odpovídá 96,5% schváleného rozpočtu. Také výdaje se díky důslednému dodržování Pravidel pro čerpání rozpočtu udržely na 299,500 milionech korun, což představuje přebytek ve výši 449 tisíc korun. Přestože v oblasti investic došlo ke snížení o 118 milionů korun proti předchozímu roku, kdy byly naopak nejvyšší v historii, podařilo se město rozvíjet. Největší loňskou investicí byla revitalizace severovýchodní části náměstí  3.května za 17,7 milionů korun.

Nejnákladnější byla rekonstrukce náměstí

„Kromě nejnákladnější rekonstrukce náměstí probíhaly také dokončovací práce na Sportovním areálu Baťov či rekonstrukce stupaček a bytových jader v domě pro seniory. Dále bylo dokončeno 32 investičních akcí pod jeden milion korun.  Šlo o rekonstrukce chodníků, dětská hřiště, parkoviště, osvětlení města, zastávky MHD, úpravy zahrady mateřské školy a další. V roce 2012 jsme nezatížili město novými úvěry, naopak jsme se snažili o snižování dluhu v duchu řádného hospodaření. To se nám podařilo téměř o 5 milionů korun. V tomto trendu pokračujeme i v letošním roce a namísto výstavby nových objektů preferujeme péči o stávající majetek. V meziročním srovnání došlo k navýšení o více než 4 miliony korun v oblasti oprav a údržby majetku.,“ uvedl starosta města Otrokovice Jaroslav Budek.

Pro zvýšení kvality veřejného života i rozšíření nabídky volnočasových aktivit má město zřízeno šest příspěvkových organizací. Tři základní školy, mateřskou školu, Dům dětí a mládeže Sluníčko a sociální organizaci SENIOR, které hospodaří s vyrovnaným rozpočtem a město na jejich provoz přispívá ročně částkou ve výši 44 milionů korun. Město také vlastní 100 % podíl základního kapitálu obchodních společností TEHOS, Technické služby Otrokovice, Otrokovická BESEDA a Městská poliklinika Otrokovice. Zlinské novinky informovala Mgr. Lenka Krupková, tisková mluvčí města Otrokovice.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace