Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Spalo se málo, závodilo dlouho. Barum Czech Rally Zlín opanoval pošesté Kopecký, policie ji hodnotí jako klidnou. Shořel ale závodní automobil, škoda je šest milionů

28.08.2017
Spalo se málo, závodilo dlouho. Barum Czech Rally Zlín opanoval pošesté Kopecký, policie ji hodnotí jako klidnou. Shořel ale závodní automobil, škoda je šest milionů

Foto: www.fiaerc.com

Popisek: Barum Czech Rally Zlín 2017

Víkend na Zlínsku patřil známé evropské automobilové soutěži Barum Czech Rally Zlín. Ta se již v roce 1983 zařadila mezi jeden ze závodů mistrovství Evropy. Letos pošesté v kariéře ji vyhrál tovární jezdec Škody Jan Kopecký. Druhý skončil Rus Alexej Lukjaňuk, třetí byl Roman Kresta.

Jak pak Kopecký uvedl serveru iDnes.cz, byl to náročný víkend. „Málo se tu spí a dlouho závodí. Ale zvládli jsme to a vážíme si vítězství," uvedl doslova.

Prohřešky v dopravě

„Letošní Barum Czech Rally Zlín 2017 hodnotíme jako poměrně klidnou, nemuseli jsme řešit žádné závažnější narušení veřejného pořádku, ani větší problémy v dopravě. Nejčastějšími prohřešky návštěvníků rally byly přestupky v dopravě, konkrétně pak překročení rychlosti a alkohol za volantem,“ podotkla policejní mluvčí Lenka Javorková. Nejvyšší rychlost podle jejích slov policisté naměřili jedenatřicetiletému řidiči ze Zlína v BMW X6, který jel u Slušovic, což je úsek s častými dopravními nehodami s povolenou rychlostí 70 km/h, rychlostí 134 km/h.“ Za tento přestupek mu ve správním řízení hrozí pokuta 5 -10 tisíc korun a zákaz řízení na 6 měsíců až 1 rok," řekla.

 

Od pátku do neděle pak muži zákona přistihli na Zlínsku a Vsetínsku 16 řidičů pod vlivem alkoholu. „Ve Zlíně, ani v okolí rychlostních zkoušek se v době konání Barum rally nestala žádná vážnější dopravní nehoda. Havárii s lehkým zraněním tří lidí šetřili vsetínští dopravní policisté na Vsetínsku v sobotu po druhé hodině ráno. U Liptálu havarovala do stromu osádka čtyř cizinců, návštěvníků Barum rally, kteří si chtěli projet trať rychlostní zkoušky Troják,“ zmínila Javorková.

Vloupání, ale i požár

V sobotu kolem půl šesté večer pak vyjížděla hlídka policistů k Horní Lhotě k požáru závodního speciálu Škoda Fabie, který začal hořet při přejezdu z jedné rychlostní zkoušky na druhou. „Vzniklá škoda byla předběžně vyčíslena na 6 milionů korun. Vyšetřování požáru si na místě převzal vyšetřovatel hasičů Zlínského kraje. Při požáru nebyl nikdo zraněn,“ zmínila Javorková. Během konání Barum rally pak policisté zaznamenali dvě vloupání do vozidel Škoda Octavia a Škoda Fabia, a to v sobotu. 

„Ze Škody Octavie, která byla zaparkovaná mezi obcemi Luhačovice a Ludkovice, zloděj odcizil navigaci, z odloženého batohu peněženku s doklady a 1500 korunami a ze zavazadlového prostoru brašnu s kompletním vybavením kamery,“ řekla Javorková. Z Fabie v Otrokovicích, z parkoviště před budovou Barum Continental, pak zloděj odcizil peněženku se 7 tisíci korunami, doklady, batoh a kameru. 

„Návštěvníci Barum rally byli ukáznění i ve vztahu k zákazu vstupu do zakázaných oblastí v souvislosti s vyhlášením stavu nebezpečí z důvodu rozšíření afrického moru prasat. Žádné porušení ze strany diváků jsme nemuseli řešit,“ řekla zajímavost závěrem Javorková.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .

Vložil: Lenka Sloupová