Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Festivalové Vary 2018

Festivalové Vary 2018

Jako každý rok sledujeme dění na festivalu jako ostříž

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Dovolená

Dovolená

Série článků s informacemi, které je dobré vědět

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Spalo se málo, závodilo dlouho. Barum Czech Rally Zlín opanoval pošesté Kopecký, policie ji hodnotí jako klidnou. Shořel ale závodní automobil, škoda je šest milionů

28.08.2017
Spalo se málo, závodilo dlouho. Barum Czech Rally Zlín opanoval pošesté Kopecký, policie ji hodnotí jako klidnou. Shořel ale závodní automobil, škoda je šest milionů

Autor: www.fiaerc.com

Popisek: Barum Czech Rally Zlín 2017

Víkend na Zlínsku patřil známé evropské automobilové soutěži Barum Czech Rally Zlín. Ta se již v roce 1983 zařadila mezi jeden ze závodů mistrovství Evropy. Letos pošesté v kariéře ji vyhrál tovární jezdec Škody Jan Kopecký. Druhý skončil Rus Alexej Lukjaňuk, třetí byl Roman Kresta.

Jak pak Kopecký uvedl serveru iDnes.cz, byl to náročný víkend. „Málo se tu spí a dlouho závodí. Ale zvládli jsme to a vážíme si vítězství," uvedl doslova.

Prohřešky v dopravě

„Letošní Barum Czech Rally Zlín 2017 hodnotíme jako poměrně klidnou, nemuseli jsme řešit žádné závažnější narušení veřejného pořádku, ani větší problémy v dopravě. Nejčastějšími prohřešky návštěvníků rally byly přestupky v dopravě, konkrétně pak překročení rychlosti a alkohol za volantem,“ podotkla policejní mluvčí Lenka Javorková. Nejvyšší rychlost podle jejích slov policisté naměřili jedenatřicetiletému řidiči ze Zlína v BMW X6, který jel u Slušovic, což je úsek s častými dopravními nehodami s povolenou rychlostí 70 km/h, rychlostí 134 km/h.“ Za tento přestupek mu ve správním řízení hrozí pokuta 5 -10 tisíc korun a zákaz řízení na 6 měsíců až 1 rok," řekla.

 

Od pátku do neděle pak muži zákona přistihli na Zlínsku a Vsetínsku 16 řidičů pod vlivem alkoholu. „Ve Zlíně, ani v okolí rychlostních zkoušek se v době konání Barum rally nestala žádná vážnější dopravní nehoda. Havárii s lehkým zraněním tří lidí šetřili vsetínští dopravní policisté na Vsetínsku v sobotu po druhé hodině ráno. U Liptálu havarovala do stromu osádka čtyř cizinců, návštěvníků Barum rally, kteří si chtěli projet trať rychlostní zkoušky Troják,“ zmínila Javorková.

Vloupání, ale i požár

V sobotu kolem půl šesté večer pak vyjížděla hlídka policistů k Horní Lhotě k požáru závodního speciálu Škoda Fabie, který začal hořet při přejezdu z jedné rychlostní zkoušky na druhou. „Vzniklá škoda byla předběžně vyčíslena na 6 milionů korun. Vyšetřování požáru si na místě převzal vyšetřovatel hasičů Zlínského kraje. Při požáru nebyl nikdo zraněn,“ zmínila Javorková. Během konání Barum rally pak policisté zaznamenali dvě vloupání do vozidel Škoda Octavia a Škoda Fabia, a to v sobotu. 

„Ze Škody Octavie, která byla zaparkovaná mezi obcemi Luhačovice a Ludkovice, zloděj odcizil navigaci, z odloženého batohu peněženku s doklady a 1500 korunami a ze zavazadlového prostoru brašnu s kompletním vybavením kamery,“ řekla Javorková. Z Fabie v Otrokovicích, z parkoviště před budovou Barum Continental, pak zloděj odcizil peněženku se 7 tisíci korunami, doklady, batoh a kameru. 

„Návštěvníci Barum rally byli ukáznění i ve vztahu k zákazu vstupu do zakázaných oblastí v souvislosti s vyhlášením stavu nebezpečí z důvodu rozšíření afrického moru prasat. Žádné porušení ze strany diváků jsme nemuseli řešit,“ řekla zajímavost závěrem Javorková.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .

Vložil: Lenka Sloupová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace