Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Kampaň je neskutečně živá a opravdová. Na pirátské jízdě ve Zlíně podepsal Ivan Bartoš kandidátku, zajamoval si s folkaři a... Podívejte se sami

08.08.2017
Kampaň je neskutečně živá a opravdová. Na pirátské jízdě ve Zlíně podepsal Ivan Bartoš kandidátku, zajamoval si s folkaři a... Podívejte se sami

Foto: www.pirati.cz

Popisek: Předseda Ivan Bartoš při podpisu pirátské kandidátky Zlínského kraje

FOTO Předseda Pirátů Ivan Bartoš navštívil v sobotu Zlínský kraj. Na Mírovém náměstí vysvětloval volební program, zahrál na akordeon a podepsal finální kandidátku Pirátů ve Zlínském kraji pro podzimní volby. Zúčastnil se i Piráty pořádaného tenisového turnaje amatérských čtveřic v Otrokovicích. Odpoledne pak Bartoš navštívil vyhlášené místo U Rybičky na cyklostezce u Baťova kanálu v Babicích. Pirátská posádka zakončila svou jízdu na filmovém festivalu Letní filmová škola v Uherském Hradišti.

Na zahrádce kavárny Dolce Vita na náměstí Míru Ivan Bartoš vysvětloval účastníkům besedy i kolemjdoucím záměry Pirátů. Jeho vystoupení vzbudilo zájem. Řada lidí přišla vyjádřit spontánní podporu Pirátům do voleb a našlo se i několik zájemců o členství ve straně, kteří, pokud projdou standardním přijímacím procesem, budou přijati zlínským krajským sdružením. Diskutovalo se i o situaci v kraji. Hovořilo se převážně o dopravních problémech, ale i o odlivu mladých lidí po škole či nedostatku zajímavé, slušně zaplacené práce v regionu.

Po tenisu jam s folkaři

Bartoš navštívil pirátský tenisový turnaj ve čtyřhře amatérů O tajemství truhly Piráta Dicka v Otrokovicích, kde si po jeho skončení zajamoval na akordeon s folkovou kapelou Jalové hlasy a předal ceny vítězům turnaje. Na místě také přislíbil svou osobní podporu zlínskému dobročinného spolku Skládanka, který zde zajišťoval občerstvení. Cílem Skládanky je podpořit spojování zdravých lidí s lidmi, kteří čelí nejrůznějším fyzickým či mentálním znevýhodněním nebo sociálnímu vyloučení.

Cyklisté versus policie

Piráti navštívili i známé poutní místo na cyklostezce u Baťova kanálu U Rybičky. S majitelem Michalem Hudcem a přítomnými návštěvníky hovořili převážně o policejní šikaně cyklistů na cyklostezkách a pokutování těch, kteří si dají během rekreační jízdy jedno jedenáctistupňové pivo. Tématem byla i policií poškozená tradiční jízda po vinných sklípcích. Díky oznámeným kontrolám klesla na akci účast turistů se zájmem o vinařství o celou polovinu. 

bartos

Ivan Bartoš a František Šarišský z dobročinného spolku Skládanka ve Zlíně ve stánku s občerstvením

„Policie by samozřejmě měla řešit opilé cyklisty v silničním provozu. Aplikovat však nekompromisní postup na cyklisty pohybující se na stezkách a pokutovat tisícikorunovými částkami někoho, komu je naměřeno půl promile je stejná šikana jako šikanovat vodáky na matyldách, že si na zastávkách dají alkoholické občerstvení. Kolik cyklistů na stezkách způsobilo kdy nějakou závažnější nehodu, že je třeba utahovat šrouby tímto způsobem?“ ptal se Ivan Bartoš v diskuzi.

Náročnost spojená s opravdovostí

Svoje turné ve Zlínském kraji zakončil předseda Pirátů v Uherském Hradišti na Filmové škole. V kampani jej neplánovaně podpořila i jeho manželka Lydie, která dorazila do filmového Hradiště odpoledne vlakem. Bartošová kandiduje do Poslanecké sněmovny jako desítka na pražské kandidátce.

bartos_manzelka

Kampaň Ivana Bartoše přijela na festival Letní filmová škola v Uherské Hradišti nečekaně podpořit jeho manželka Lydie. Podařilo se jí připravit dokonalé překvapení pro Ivana

„Bylo to náročný, ale vydařený. Kampaň je neskutečně živá a opravdová. Díky za pozvání, organizaci eventů, angažovanost, kapele v Otrokovicich, majiteli U Rybičky a hlavně lidem, kteří se na nás přišli podívat. Potěšilo mě, že lidi, co už nás znají, s naším úspěchem ve volbách 2017 normálně počítají. Překvapilo mě, kolik lidí zaznamenalo na síti naši ´Pirátskou baladu o úřadech´. Písničku, kterou na začátku zpívám, si vyžadovali lidé zahrát na každé mé zastávce," okomentoval svůj nabitý den ve Zlínském kraji Ivan Bartoš na sociálních sítích.

bartos_zlin

Posezení U rybičky v Babicích na Baťově kanálu

Bartoš v rychlém sledu navázal na páteční start své středočeské koncertní kampaně s umělci nazvané Pirátská Free Ride.

Co je nového u Pirátů?

Pirátská strana má volební preference na úrovni TOP 09 a jednoznačně má ve společnosti dost podporovatelů na to, aby vstoupila do Poslanecké sněmovny. Přesto jí výzkumné agentury často odhadují výsledky pod 5 %. 

Pirátská strana pětiprocentní hranici pro vstup do Sněmovny překračuje, například v červencovém modelu agentury Focus předtím v březnovém výzkumu agentury STEM a v několika výzkumech agentury Médea Research pro časopis Týden, naposledy mají Piráti 6 % v tom, který vyšel v pondělí. Ve zbytku volebních modelů ovšem Piráti oscilují okolo 4 %, přestože mají zpravidla podobné preference, jako TOP 09, které agentury předvídají zhruba 6 – 7 % podpory. Jak je to možné?“ podivoval se na Facebooku lídr kandidátky v Pardubickém kraji a vedoucí mediálního odboru Pirátů Mikuláš Ferjenčík.

Úspěch leží v přesvědčení

Současně hledal odpověď. „Výzkumné agentury nevěří, že voliči Pirátů skutečně dorazí k volbám. Piráti mají výrazně nadprůměrné výsledky mezi lidmi, kteří deklarují, že k volbám spíše nedorazí. Dále mají Piráti velmi dobré výsledky mezi mladými lidmi, kteří v Čechách k volbám chodí zhruba o polovinu méně často než starší generace.“

Volební úspěch podle Ferjenčíka záleží na tom, jestli strana dokáže přesvědčit voliče, že přijít k volbám má smysl. „Ten nejjednodušší argument je, že nakrknout ty páprdy, kteří dnes v parlamentu sedí, stojí za to samo o sobě. To ale nestačí. Daleko důležitější je vrátit stát pod kontrolu občanů a pořádně posvítit na to, co stávající politicko–trafikantská garnitura s Českou republikou provádí, příkladem jsou třeba investice ČEZu v Albánii, které financujeme z vlastní výplaty,“ uvedl Mikuláš Ferjenčík.

Nebojte se proto průzkumů a ve volební den s sebou vezměte bráchu, ségru, mámu, tátu, babičku, dědu, kocoura a psa a Pusťte nás na ně!" vyzval závěrem voliče lídr kandidátky v Pardubickém kraji Mikuláš ´Torrent´ Ferjenčík. Pustíme je, co říkáte? 

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .

Vložil: Lenka Sloupová