Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Volba prezidenta

Volba prezidenta

Z 9 statečných, ucházejících se o Pražský hrad, zbyli 2; čeká nás druhé kolo

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Sestry dostanou přidáno, ale jen některé. A jen do konce roku. Soukromník poukazuje na nesmyslnost populistického gesta

01.08.2017
Sestry dostanou přidáno, ale jen některé. A jen do konce roku. Soukromník poukazuje na nesmyslnost populistického gesta

Autor: Pixabay.com

Popisek: Zdravotní sestra, ilustrační foto

Krajský předseda Soukromníků, ing. Michal Dvouletý, varoval na pondělním krajském zastupitelstvu před nesystémovým postupem vlády při navyšování platů nelékařského personálu. Jeho argumenty stojí minimálně za zvážení. Posuďte sami.

„Jde pouze o populistické předvolební gesto,“ rozčiloval se Dvouletý. „Vláda rozhodla, že má být od července sestrám navýšen plat minimálně o 2 000 Kč. Nikdo však už nahlas neříká, že jde jen o některé kategorie tohoto nelékařského personálu, které naplňují vládou stanovené podmínky, jako například práce na třísměnný provoz.“ Krajský předseda Soukromníků poukázal na to, že co se týče Zlínského kraje, bude se navýšení mezd týkat asi jen necelé poloviny zdravotních sester.

Úředníkům se nechtělo dělat?

A co ti ostatní? Podle slov Dvouletého budou „oprávněně rozhořčeni“, že jejich zaměstnání bylo při nárůstu platů necháno stranou. „Vláda prostě pokračuje ve svém třídním boji a dělá mezi lidmi čím dál větší rozdíly,“ rozzlobil se Michal Dvouletý.

michal_dvoulety

Krajský předseda Soukromníků Ing. Michal Dvouletý

„Úředníkům ministerstva zdravotnictví se zřejmě takto v létě nechtělo dělat, proto se zbavili práce tím, že peníze na platy posílají formou dotačního programu nejdříve na kraje,“ rozohnil se krajský předseda strany Soukromníků. K tomu také dodal, že kraje pak v takovém případě musí vyhlásit další dotační program, jenž je administrativně složitý a do kterého se pak musí zdravotnická zařízení teprve hlásit.

„Když už pominu tuto neskutečnou a zbytečnou byrokracii, která je pro dnešní vládu typická, tak chci především upozornit na to, že peníze na navýšené platy vláda garantuje pouze do konce letošního roku,“ upozornil také Dvouletý.

Chaos, zmatek a pomoc jen na oko

Co se bude dít s platy a dotacemi na ně od nového roku, je otázkou. „To, že dosluhující ministr zdravotnictví slibuje, že od příštího roku by mělo být vše narovnáno změnou úhradové vyhlášky, není pro mne relevantní argument proto, abych si o navýšených platech nemyslel, že jde o pouhé populistické kupování hlasů voličů,“ uvedl Dvouletý. Podle něj vláda řešení problémů ve zdravotnictví prostě vzdala a zdravotním sestrám „pomáhá jen na oko“. Také prý vystavuje nově příchozí vládu, kraje i jejich zdravotnická zařízení, včetně lidí, kteří v nich pracují „obrovské nejistotě a zmatkům“.Krajští zastupitelé na svém pondělním jednání dotační program schválili. „Vláda posílá zdravotním sestrám peníze. Málo, špatně, složitě, ale přesto posílá. Je tedy logické, že snad nebylo zastupitele, který by hlasoval proti,“ uzavřel krajský předseda Soukromníků Dvouletý.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .

Vložil: Lenka Sloupová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace