Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Odvážný důchodce zadržel zloděje. Donutil ho udat se policii!

19.06.2013
Odvážný důchodce zadržel zloděje. Donutil ho udat se policii!

Autor: Profimedia.cz

Popisek: Policie ČR, ilustrační foto

KRIMI Husarský kousek se podařil devětašedesátiletému důchodci ze Zlína. Načapal totiž sedmadvacetiletého zloděje, který se právě chystal vykrást sousedův zahradní domek, praštil ho dřevěnou latí po hlavě, zavřel uvnitř a přinutil ho, aby na sebe sám zavolal policisty. Na linku 156 zlínské Městské policie volal muž, který o sobě tvrdil, že byl napaden majitelem chaty, do které se vloupal, a že se chce udat. Strážníci muže na místě opravdu našli.

Zlodějův zoufalý telefonát


Vše se událo tak, že se nebojácný důchodce v pátek před desátou večer vracel ze zahrádky v  kolonii, když uslyšel řinčení skla. Vrátil se tedy zjistit, co se stalo. V chatce svého souseda Ladislava Kužely viděl zloděje, který se dovnitř dostal rozbitým oknem. Senior ho nejdříve přetáhl po hlavě dřevěnou latí. Poté ho zavřel uvnitř a přiměl ho, aby se mobilem sám udal.


„V 21:45 hodin přijal operační důstojník oznam, začínající slovy: pane policisto, já jsem sám pachatel a vykrádám chaty. Pán mě tady zbil, dal mně po hlavě nějakú palicú. A v telefonu bylo slyšet rozzlobeného muže jak říká, že mu měl dát víc. Načež zadržený pachatel poctivě zopakoval: pane policisto, pán říká, že mi měl dát víc,“ řekla k případu mluvčí zlínských strážníků Šárka Škubalová.


Odvážný stařík však chce zůstat v anonymitě. „Obdivuji ho, protože byla tma, nevěděl, kolik jich tu je. Zloděj ho prý prosil, aby ho pustil, že se tam udusí. Jenže co s darebákem. Škoda je za tisícovku, jde jen přestupek,“ řekl poškozený majitel chaty, Ladislav Kužela.


Jak to s výtečníkem dopadlo?


„Sedmadvacetiletý podezřelý muž poté skončil v rukou policie, která se případ převzala k dalšímu šetření,“ doplnila mluvčí.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace