Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Měsíční hlasování Zlíňanů bylo úspěšné. Zlín se stal jedním z deseti měst, ve kterém letos vyroste Rákosníčkovo hřiště

06.03.2017
Měsíční hlasování Zlíňanů bylo úspěšné. Zlín se stal jedním z deseti měst, ve kterém letos vyroste Rákosníčkovo hřiště

Autor: zlin.eu

Popisek: Budoucí podoba Rákosníčkova hřiště

Než se město rozhodlo vstoupit do soutěže, vybralo konkrétní pozemek, na kterém by se hřiště dalo vybudovat. Při jeho výběru se Odbor městské zeleně Magistrátu města Zlína řídil soutěžními pravidly – tedy vybíral pozemek v blízkosti jedné ze dvou prodejen Lidlu ve městě.

„Pro případ výhry jsme vybrali stávající hřiště č. 87 v městské části Obeciny XIII, které bylo určeno k rekonstrukci. Z velkého množství veřejně přístupných hřišť, která statutární město Zlín spravuje, se ročně podaří zrekonstruovat jen pár z nich. Spousta tak na rekonstrukci teprve čeká. Jsme rádi, že díky hlasům našich obyvatel a společnosti Lidl vznikne na Obecinách nové, moderní a plně vybavené hřiště,“ vysvětlila Kristýna Králová, inspektorka dětských hřišť Magistrátu města Zlína.

Výběr pozemku, na kterém se dá okamžitě budovat, byla nepsanou nutností pro případ výhry. Kýžený výsledek však přinesla až aktivní účast obyvatel Zlína, kteří po celý měsíc únor zasílali své hlasy. Zlín se díky nim umístil na druhém výherním místě s počtem 10 906 hlasů. V kategorii měst od 25 001 do 100 000 obyvatel ho předstihlo pouze město Děčín s počtem 13 305 hlasů.

„Chtěl bych poděkovat všem obyvatelům našeho města, kteří se spojili pro dobrou věc a neúnavně každý den hlasovali. Obzvlášť bych chtěl poděkovat kanceláři místní části Obeciny, která odvedla kus práce,“ poděkoval občanům Milan Smola, vedoucí Odboru školství Magistrátu města Zlína.

Lokalizace Rákosníčkova hřiště

Lokalizace Rákosníčkova hřiště č. 87

Dětské hřiště se symbolem pohádkového skřítka Rákosníčka nabídne dětem k aktivnímu hraní velkou prolézačku, pískoviště, šikmou horolezeckou stěnu, lanovou překážku a nebudou chybět ani houpačky, kolotoč a klidovou zónu, doplňující domeček. Novinkou je houpačka pro nejmenší děti. Oplocené hřiště má zázemí laviček a zpevněnou plochu pro kočárky.

„Rákosníčkova hřiště jsme začali stavět před pěti lety a za tu dobu jsme postavili po celé republice 69 hřišť v celkové hodnotě 103,5 milionu korun. O tato hřiště je stále velký zájem a nás těší, že pro města, ve kterých jsou naše prodejny, můžeme udělat i něco navíc,“ uvedla Zuzana Holá, mluvčí společnosti Lidl.

Více informací o projektu a výsledcích na www.lidl-rakosnickova-hriste.cz/vysledky/

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace