Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Každý druhý víkend nový film

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Justice po česku. Milence uřízl hlavu, soud mu přesto nechal rodičovská práva. Matka i opatrovnice marně protestují, „otec roku“ se směje

23.02.2017
Justice po česku. Milence uřízl hlavu, soud mu přesto nechal rodičovská práva. Matka i opatrovnice marně protestují, „otec roku“ se směje

Autor: Deník, repro

Popisek: Vrah u soudu

Před šesti lety zavraždil svou devatenáctiletou milenku. Jeho tehdejší přítelkyně mu chce odebrat práva na jejich syna, soud ale žádost zamítl a vrah smí syna v klidu vídat dál… Kocourkov zvaný česká justice šokuje celou rodinu.

V roce 2011 dostal Lukáš Kopecký pětadvacet let za výjimečně surovou vraždu studentky, se kterou zahýbal své přítelkyni. Ta krátce poté, co Lukáše zavřeli, porodila syna. A nějakou dobu za ním prý i s malým jezdila do vězení – pak se jí to ale v hlavě rozleželo a naposledy syna otci ukázala v květnu 2014. A teď matka podala návrh na pozastavení rodičovské odpovědnosti trestaného. Prý z čistě praktických důvodů, nechce se jí s vězněm neustále řešit praktické věci, jako školu a zdravotní stav syna… Nejspíš asi také nechce, aby se její syn stýkal s vrahem a musel jezdit do vězení.

Uřízl jí hlavu

A člověk se jí nediví. Lukáš Kopecký totiž podle obžaloby brutálně zavraždil o dva roky mladší milenku, když jí nožem takřka oddělil hlavu od trupu. Dívka totiž vyhrožovala, že o jejich vztahu řekne Kopeckého partnerce. Pro Kopeckého, cholerika s agresivními sklony, to byl impulz k útoku. Podle žalobce udeřil dívku do obličeje a začal ji škrtit. Dívku škrtil několik minut, pak si myslel, že je mrtvá.  Když se ale probrala, vrátil se k ní s kuchyňským nožem, který měl sedmnáct centimetrů dlouhou čepel a prakticky jí uřízl hlavu. A pak odešel na večeři se svou tehdy již těhotnou přítelkyní.

Matka se prý chová nemorálně

A teď se vzteká, že mu právě tato žena nechce půjčovat syna. „Jednání matky mi přijde nemorální a špatné,“ nechal se slyšet. Chce, aby ho jeho syn měl šanci poznat a matka se prý jen vymlouvá.  „O syna projevuji v rámci možností zájem, jak jen můžu. Syna se nevzdám a vždy si k němu najdu cestu,“ vypověděl Kopecký podle Zlínského deníku.

Vrah nemůže vychovávat syna

S odebráním rodičovské zodpovědnosti souhlasí také chlapcova opatrovnice. Podle ní u tak těžkého zločince, navíc odsouzeného na čtvrt století, nelze čekat, že by vychovával syna. „Svým jednáním v rozporu se zákonem rezignoval na svou funkci při výchově syna,“ myslí si opatrovnice. A její názor sdílí i státní zástupce, těžko si totiž představit, že by vězeň z věznice se zvýšenou ostrahou fungoval jako otec malého dítěte.

Jenže soud nakonec vyhověl vrahovi: Nebylo prý prokázáno, že by jakkoliv činil proti zájmu syna... Matka tak bude muset chlapce nadále vystavovat setkání s otcem, chladnokrevným vrahem, navíc v prostředí věznice se zvýšenou ostrahou.

Originální text najdete ZDE.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .                     

Vložil: Dáša Vrchotová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace