Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Město chce spor s Lázněmi Luhačovice definitivně vyřešit na mimořádném jednání zastupitelů. „S protistranou jsme už nalezli elegantní řešení,“ říká starostka

30.01.2017
Město chce spor s Lázněmi Luhačovice definitivně vyřešit na mimořádném jednání zastupitelů. „S protistranou jsme už nalezli elegantní řešení,“ říká starostka

Foto: Paperlife

Popisek: Lázně Luhačovice

Jedním z hlavních bodů, kterému se věnovali luhačovičtí zastupitelé na 16. řádném zasedání, bylo dořešení sporu s akciovou společností Lázně Luhačovice. Spor o náklady na údržbu lázeňského areálu, který je sice soukromý a patří akciové společnosti, ale je zároveň veřejným prostranstvím, se táhne už léta a teď se záležitost podle všeho již konečně chýlí ke smírnému řešení.

„Po mnoha intenzivních jednáních v posledních měsících jsme se zástupci Lázní Luhačovice dospěli ke shodě, jak spor vyřešit. Rada města nejprve projednávala na několika zasedáních návrhy různých typů smluv (podnájemní, inominátní...) mezi Lázněmi Luhačovice, jimi zřízenou obecně prospěšnou společností a městem Luhačovice, ale nakonec zřejmě bude řešení jednodušší, než všichni čekali. Věc by se měla v nejbližší době elegantně vyřešit bez nových smluv. Město převezme větší část nákladů na údržbu areálu, kterou i v současnosti provádí naše příspěvková organizace Technické služby Luhačovice, a bude ji provádět i nadále. Tím nebude mít akciová společnost důvod žádat na městu Luhačovice případné další nároky. Věřím, že se vše vyřeší již na mimořádném zasedání zastupitelstva, které svolám v nejbližší době. K finálnímu řešení jsme totiž dospěli opravdu před pár hodinami. Přestože zastupitelé na plénu v podstatě avizovali toto navrhované řešení jako schůdné, nechtěli příslušné usnesení schválit pod zbytečným časovým tlakem, a ještě si vyžádali některé další doplňující podklady. Proto kvůli této záležitosti svolám mimořádné zasedání," uvedla starostka Luhačovic Marie Semelová.

Řešení totiž bude stát na současné smlouvě Lázní Luhačovice s Technickými službami, kterou neměli zastupitelé před tímto jednáním k dispozici a chtějí znát detaily. Městu Luhačovice ve věci hrozil i soudní spor se společností Lázně Luhačovice. Ta už před časem avizovala, že pokud se město nebude finančně na údržbě zmíněného veřejného prostranství podílet, může po něm žádat soudní cestou vydání tzv. bezdůvodného obohacení. Podle Lázní Luhačovice je totiž zřízením veřejného prostranství na jejich soukromém pozemku akciová společnost omezena ve svých vlastnických právech a podle zákona jí to má být městem Luhačovice kompenzováno. Město se tak snaží s Lázněmi Luhačovice již dlouho dohodnout.

Město převezme část nákladů na údržbu

„Snaha města spor s akciovou společností vyřešit je dlouhodobá. Vyřešit jej je věc právně velmi složitá a nelze se přitom dostat do rozporu se zákony. Právně schůdné a pro město Luhačovice i pro akciovou společnost Lázně Luhačovice přitom přijatelné se proto zdá následující navržené řešení. O přesně vymezený prostor lázeňského areálu se budou dále za stávajících podmínek starat Technické služby Luhačovice, které již údržbu prostranství několik let za velmi výhodnou cenu pro Lázně Luhačovice realizují a podle vyjádření generálního ředitele ke spokojenosti akciové společnosti. Město ale převezme zásadní část nákladů, které tvoří zhruba tři miliony korun ročně. Na akciové společnosti bude podle dohody hradit z celkové částky cca půl milionu korun," poznamenala starostka.

Tím, že začne město na údržbu areálu prostředky vynakládat, neměla by mít společnost důvod k dalším sporům. „Pevně věřím, že ředitel akciové společnosti MUDr. Eduard Bláha, který avizoval shodu na uvedeném řešení, dostojí svého postoje, který jako host na jednání zastupitelů avizoval. Tedy že pokud město schválí toto řešení v horizontu jednoho měsíce, nepodnikne akciová společnost Lázně Luhačovice žádné další právní kroky v této věci," dodala starostka.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL