Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Donald Trump v Čechách v naprostém utajení. Nikdo ho nehlídal. Setkal se s ním i prezidentův muž. Donald jr. mluví plynně česky a naučil se u nás neplýtvat jídlem

22.01.2017
Donald Trump v Čechách v naprostém utajení. Nikdo ho nehlídal. Setkal se s ním i prezidentův muž. Donald jr. mluví plynně česky a naučil se u nás neplýtvat jídlem

Autor: hollywoodreporter.com

Popisek: Manželé Ivana a Donald Trumpovi patřili k nejsledovanějším celebritám. Kromě paparazzi měli v patách i tajné služby včetně Stasi.

Německý deník nedávno zveřejnil naprosto unikátní informace o utajené návštěvě miliardáře Donalda Trumpa v Česku, který se o víkendu stal 45. americkým prezidentem. Do Zlína zamířil jako manžel své ženy Ivany Zelníčkové-Trumpové. Dodnes zde žije její matka Marie. Ta Donalda Trumpa i jeho děti zbožňuje a do Spojených států odletěla i na Trumpovu inauguraci.

Když přijel Trump v roce 1990 do Zlína, pohyboval se zde v naprosté anonymitě a zcela svobodně. Rozhodl se, že si důkladně prohlédne město, půjčil si Favorita, kterého rodina Zelníčkových vlastnila. Jenže s ním neměl žádné zkušenosti, a tak mu na křižovatce přestal fungovat. Do hotelu, kde bydlel, se musel vrátit pěšky.

Rodinná idyla s Ivanou a dětmi

Rodinná idyla s Ivanou a dětmi

Přísně tajné: Trump ve Slušovicích

A nezůstalo zdaleka jenom u Zlína. Trump se rozhodl, že si prohlédne také tehdejší československý hospodářský zázrak JZD Slušovice, což dosud zůstalo přísně utajeno. Dokonce přespal ve zdejším hotelu Všemina. Družstvo, o němž panovaly legendy, tehdy také zajišťovalo Trumpův transport ze Zlína zpět na letiště do Prahy. Boháč, zvyklý na Boeing, prý k malému letounu L-140 neměl zrovna důvěru, ale let proběhl bez jakýchkoliv potíží. Kontakty mezi významným americkým podnikatelem a slušovickými šéfy potvrzují také tajné záznamy příslušníků STB. Ty zmiňují i fakt, že vedení JZD Slušovice již předtím odletělo na návštěvu USA, kde se mělo s Trumpem setkat. Podle asistenta tehdejšího šéfa JZD Františka Čuby Milana Frnky tehdy ale navštívili pouze Ivanu Trump a realizovány nebyly ani plány na možnou spolupráci mezi českými a americkými podniky.

Tchyně Marie Zelníčková s fotkou celé rodiny

Tchyně Marie Zelníčková s fotkou celé rodiny

Milovaný dědeček

Hlavním důvodem, proč Trump do Čech přiletěl, byl ale pohřeb jeho tchána Miloše Zelníčka. Šlo o malý, neokázalý rodinný pietní akt na Lesním hřbitově, o němž většina obyvatel Zlína neměla tušení. Velmi časté však byly návštěvy Trumpových dětí, které do Čech létaly za prarodiči na prázdniny. Obzvlášť rád měl svého dědečka Donald Trump junior, který s ním chodil na ryby a často společně pobývali v lovecké chatě. Ten jako jediný z Trumpových dětí mluví plynule česky. Fotografie z pohřbu, která Donalda juniora zachytila společně s rodiči, výmluvně dokazuje, že byl na pohřbu zdrcen ze všech nejvíc. Další Trumpův syn Eric se svěřil americkým médiím, že to, co prožíval na prázdninách v Čechách, se zásadně lišilo od jeho dětství bohatého synka v New Yorku. Také se pochlubil, že díky výchově babičky a dědečka se doma naučili neplýtvat jídlem.

Na svatbě dcery Ivanky

Na svatbě dcery Ivanky

V hledáčku české Stasi

Bild upozornil i na to, že česká Stasi sledovala Donalda Trumpa a jeho ženu již od roku 1977. Informátor s krycím názvem Luboš tehdy oznámil, že se v roce 1968 provdala v Rakousku, a to za muže, který pracoval u benzínky. Poté emigrovala do Kanady a vzala si Donalda Trumpa. Tajné záznamy STB zmiňují, že již v roce 1996 Trump hovořil o tom, že má v úmyslu stát se prezidentem USA. Ačkoliv to tehdy znělo jako utopie,  byl přesvědčen, že se prezidentem Spojených států skutečně stane. Je neuvěřitelné, že agent STB špehoval Trumpovu rodinu dokonce i v Americe. To, že jsou sledováni tajnými službami, prý ale Ivana Trump tušila a byla z toho značně nervózní.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace