Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

S Pirátem na palubu EU

S Pirátem na palubu EU

Evropské volby se blíží, pojďme do toho

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Každý druhý víkend nový film

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

(P)alba Thomase Landerse

(P)alba Thomase Landerse

Hodně tvrdý rock, metal, občas i o krapet měkčí rock... Příběhy, koncerty, desky

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Donald Trump v Čechách v naprostém utajení. Nikdo ho nehlídal. Setkal se s ním i prezidentův muž. Donald jr. mluví plynně česky a naučil se u nás neplýtvat jídlem

22.01.2017
Donald Trump v Čechách v naprostém utajení. Nikdo ho nehlídal. Setkal se s ním i prezidentův muž. Donald jr. mluví plynně česky a naučil se u nás neplýtvat jídlem

Autor: hollywoodreporter.com

Popisek: Manželé Ivana a Donald Trumpovi patřili k nejsledovanějším celebritám. Kromě paparazzi měli v patách i tajné služby včetně Stasi.

Německý deník nedávno zveřejnil naprosto unikátní informace o utajené návštěvě miliardáře Donalda Trumpa v Česku, který se o víkendu stal 45. americkým prezidentem. Do Zlína zamířil jako manžel své ženy Ivany Zelníčkové-Trumpové. Dodnes zde žije její matka Marie. Ta Donalda Trumpa i jeho děti zbožňuje a do Spojených států odletěla i na Trumpovu inauguraci.

Když přijel Trump v roce 1990 do Zlína, pohyboval se zde v naprosté anonymitě a zcela svobodně. Rozhodl se, že si důkladně prohlédne město, půjčil si Favorita, kterého rodina Zelníčkových vlastnila. Jenže s ním neměl žádné zkušenosti, a tak mu na křižovatce přestal fungovat. Do hotelu, kde bydlel, se musel vrátit pěšky.

Rodinná idyla s Ivanou a dětmi

Rodinná idyla s Ivanou a dětmi

Přísně tajné: Trump ve Slušovicích

A nezůstalo zdaleka jenom u Zlína. Trump se rozhodl, že si prohlédne také tehdejší československý hospodářský zázrak JZD Slušovice, což dosud zůstalo přísně utajeno. Dokonce přespal ve zdejším hotelu Všemina. Družstvo, o němž panovaly legendy, tehdy také zajišťovalo Trumpův transport ze Zlína zpět na letiště do Prahy. Boháč, zvyklý na Boeing, prý k malému letounu L-140 neměl zrovna důvěru, ale let proběhl bez jakýchkoliv potíží. Kontakty mezi významným americkým podnikatelem a slušovickými šéfy potvrzují také tajné záznamy příslušníků STB. Ty zmiňují i fakt, že vedení JZD Slušovice již předtím odletělo na návštěvu USA, kde se mělo s Trumpem setkat. Podle asistenta tehdejšího šéfa JZD Františka Čuby Milana Frnky tehdy ale navštívili pouze Ivanu Trump a realizovány nebyly ani plány na možnou spolupráci mezi českými a americkými podniky.

Tchyně Marie Zelníčková s fotkou celé rodiny

Tchyně Marie Zelníčková s fotkou celé rodiny

Milovaný dědeček

Hlavním důvodem, proč Trump do Čech přiletěl, byl ale pohřeb jeho tchána Miloše Zelníčka. Šlo o malý, neokázalý rodinný pietní akt na Lesním hřbitově, o němž většina obyvatel Zlína neměla tušení. Velmi časté však byly návštěvy Trumpových dětí, které do Čech létaly za prarodiči na prázdniny. Obzvlášť rád měl svého dědečka Donald Trump junior, který s ním chodil na ryby a často společně pobývali v lovecké chatě. Ten jako jediný z Trumpových dětí mluví plynule česky. Fotografie z pohřbu, která Donalda juniora zachytila společně s rodiči, výmluvně dokazuje, že byl na pohřbu zdrcen ze všech nejvíc. Další Trumpův syn Eric se svěřil americkým médiím, že to, co prožíval na prázdninách v Čechách, se zásadně lišilo od jeho dětství bohatého synka v New Yorku. Také se pochlubil, že díky výchově babičky a dědečka se doma naučili neplýtvat jídlem.

Na svatbě dcery Ivanky

Na svatbě dcery Ivanky

V hledáčku české Stasi

Bild upozornil i na to, že česká Stasi sledovala Donalda Trumpa a jeho ženu již od roku 1977. Informátor s krycím názvem Luboš tehdy oznámil, že se v roce 1968 provdala v Rakousku, a to za muže, který pracoval u benzínky. Poté emigrovala do Kanady a vzala si Donalda Trumpa. Tajné záznamy STB zmiňují, že již v roce 1996 Trump hovořil o tom, že má v úmyslu stát se prezidentem USA. Ačkoliv to tehdy znělo jako utopie,  byl přesvědčen, že se prezidentem Spojených států skutečně stane. Je neuvěřitelné, že agent STB špehoval Trumpovu rodinu dokonce i v Americe. To, že jsou sledováni tajnými službami, prý ale Ivana Trump tušila a byla z toho značně nervózní.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adéla Hofmanová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace