Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Tak to nemá obdoby: Americký prezident má ve Zlíně českou bábrli, která ho zbožňuje a jela mu do USA fandit. Exmanželka Ivana, královna plastik, chce být u nás velvyslankyní, syn mluví plynule česky

16.11.2016
Tak to nemá obdoby: Americký prezident má ve Zlíně českou  bábrli, která ho zbožňuje a jela mu do USA fandit. Exmanželka Ivana, královna plastik, chce být u nás velvyslankyní, syn mluví plynule česky

Foto: Youtube, repro

Popisek: Ivana Trumpová má maminku ve Zlíně

FOTO Nebývale úzké vazby má na Českou republiku nově zvolený americký prezident Donald Trump. Především díky tomu, že se jeho první ženou stala krásná Češka, pocházející ze Zlína, Ivana Zelníčková. I když se po patnácti letech rozvedli, jeho tchyně Marie Zelníčková, na něj nikdy nezanevřela a dokonce mu, navzdory pokročilému věku, jela do Ameriky osobně fandit.

Svoji slavnou a úspěšnou dceru i bývalého zetě jezdí do Ameriky několikrát ročně navštěvovat víc než čtyřicet let. Co se americké politiky týče, je velmi dobře v obraze. Když kvůli volbám odlétala, dobře věděla, že je výsledek značně nejistý, ale Donaldovi věřila.   A stejně tak po jeho nečekaném vítězství věří tomu, že její zeť dá Ameriku do pořádku. Podle ní je to nesmírně pracovitý a také pohodový člověk. Ačkoliv jí bude brzy devadesát, je tato dáma nesmírně čilá. S médii hovoří otevřeně, deníku Blesk se například přiznala, že Trump jí oslovuje babi, nebo dokonce bábrle a jsou to prý jediná dvě slova, které umí česky. A že jí hýčká zmrzlinou.

Ivana s maminkou Marií

Osudové lyže

Dcera Ivana, která se jí narodila v roce 1949, se ale již dávno předtím postarala o to, že Marii Zelníčkovou často vyhledávala média.  Ještě než si Ivana vzala Donalda Trumpa, upozornila na sebe se  jako úspěšná lyžařka a modelka a zahrála si dokonce ve filmu. Zájem veřejnosti vyvolal i její vztah s populárním textařem Jiřím Štaidlem, který se později, už jako přítel krasobruslařky Hana Maškové, zabil při autonehodě. Jako závodnice se často dostala do zahraničí, kde se seznámila se s rakouským lyžařem Alfredem Winklemeierem a vzali se. Manželství vydrželo pouhé dva roky. A lyže sehrály zásadní roli i při jejím seznámení s Donaldem Trumpem. Potkali se totiž v luxusním lyžařském středisku v Aspenu a Ivana Trumpovi imponovala  nejen jako velmi atraktivní žena, ale i skvělá lyžařka. Jejím životním příběhem je mimochodem inspirován film Sama na lásku - příběh Ivany Trumpové, který byl uveden i u nás.

Když ještě bývali s Donaldem pár

Stane se diplomatkou?

Trumpová patří k nejznámějším a nejúspěšnějším českým ženám v historii.  To, že se zpočátku proslavila jako modelka a manželka Trumpa, poněkud zastiňovalo skutečnost, že je především velmi schopnou a vzdělanou podnikatelkou. Hovoří pěti jazyky a v roce 1990 byla v USA dokonce vyhlášena hoteliérkou roku.  Napsala tři knihy, které byly vydány po celém světě. Skutečnost, že Ivana má s Donaldem Trumpem stále velmi dobré vztahy (on dokonce vtipkuje, že to je jeho nejoblíbenější exmanželka), hodlá využít i ve svém záměru stát se velvyslankyní USA v Česku. Přiznala se, že mu radila v jeho kampani a doporučovala mu především, aby se zklidnil.  To, že je velmi otevřený a přímočarý, však považuje za jednu z jeho předností.  Trumpová je přesvědčená, že není bez šancí, u nás prý ji zná téměř každý. Tak se nechejme překvapit, zda uspěje i tentokrát.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .    

Vložil: Adéla Hofmanová