Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

První vlaštovka před volbami? Na Zlínsku se drolí TOP 09 a STAN!

04.06.2013
První vlaštovka před volbami? Na Zlínsku se drolí TOP 09 a STAN!

Autor: Dalibor Glück / MAFRA / Profimedia

Popisek: Zlínský primátor Miroslav Adámek

Zatímco na celostátní úrovni má pokračovat spolupráce mezi TOP 09 a Starosty a nezávislých (STAN), na Zlínsku tomu bude jinak. Strany by se před komunálními volbami v příštím roce mohly rozejít.

TOP 09 postupně na zlínském magistrátě vyklidila pozice kvůli vnitrostranickým rozepřím. Nyní to vypadá, že skončí úplně. Spřáteleným Starostům se totiž už zajídá s ní spolupracovat, ve Zlíně jsou jejich kandidáti úspěšnější než jinde. Navíc STAN ještě více posílila, když v městské radě skončili Vojtěch Jelínek a Alena Zubalíková (oba z TOP 09).

Buďme samostatní

K tomu zlínská buňka TOP 09 řeší své problémy. Stále častěji se ozývají hlasy, aby se strana emancipovala a šla do nadcházejících voleb sama. V době, kdy Starostové na celostátním sněmu odsouhlasili, že do parlamentních a senátních voleb půjdou obě partaje opět společně. To se ale netýká komunálních a krajských voleb.

"Nemá smysl nařizovat v regionech, kdo se má s kým kamarádit," řekl novinářům předseda STAN Petr Gazdík. Poslanec ale přiznal, že by si přál, aby ve Zlíně byla pro volby zase sestavena společná kandidátka. „Budeme mít větší šanci,“ zdůvodnil.

TOP 09 s ODS než se Starosty

Jenže situace ve Zlíně další spolupráci moc nenahrává. Jednotliví zastupitelé jsou rozhádáni a hledají společnou řeč. Pro samostatnost je Vojtěch Jelínek, který v takovém rozhodnutí vidí emancipaci TOP 09. „Musíme si vychovat vlastní lidi, abychom se v budoucnu prosadili,“ uvedl.  

Dalším vysvětlením možné odluky TOP 09 se STAN je názorová blízkost k ODS, alespoň ve Zlíně. Možná tedy zůstane u spolupráce pouze na krajské úrovni.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace