Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Hvězdy zlínského filmového festivalu pomáhaly nemocným a handicapovaným dětem. Na dobročinných kolech 'vyšlapaly' více než sto tisíc korun, svými ujetými metry přispěly i Jů a Hele a populární Maxipes Fík

09.06.2016
Hvězdy zlínského filmového festivalu pomáhaly nemocným  a handicapovaným dětem. Na dobročinných kolech 'vyšlapaly' více než sto tisíc korun, svými ujetými metry přispěly i Jů a Hele a populární Maxipes Fík

Foto: Nadace ČEZ

Popisek: Hvězdy dětských filmů 'vyšlapaly' na Zlín Film festivalu více než sto tisíc pro handicapované děti. Do sedel dobročinných kol usedli i populární Jů a Hele

Jan Čenský, Markéta Hrubešová, Roman Vojtek, ale taky Maxipes Fík nebo Jůheláci, ti všichni přišli v poslední den Zlín Film Festivalu šlápnout do pedálů speciálních kol Nadace ČEZ a přeměnit svoji energii na peníze pro nemocné a handicapované děti. Na náměstí Míru proběhla akce Nadace ČEZ Pomáhej pohybem, při níž návštěvníci festivalu vyšlapali na dobročinných kolech 50 107 korun pro děti z Nadačního fondu Kapka naděje a 50 346 korun pro České hnutí speciálních olympiád.

Zlín Film Festival s každoroční návštěvností kolem 120 000 diváků se letos věnoval několika důležitým tématům. Kromě francouzské kinematografie a jubilea zlínského filmového studia se zaměřil na téma bezpečnosti dětí a pomoci těm, které jsou nemocné nebo žijí s trvalým postižením. Poslední festivalový den proto na zlínskou kolonádu dorazila speciální kola Nadace ČEZ v rámci charitativní akce Pomáhej pohybem live.

Na dobročinné kolo usedl i legendární Maxipes Fík

Na dobročinné kolo usedl i legendární Maxipes Fík

„Naše dobročinná kola umožňují každému zájemci přispět na dobrou věc svým vlastním pohybem – co vysportuje za jednu minutu v jejich sedle, to my přeměníme ve finanční příspěvek vybraným neziskovým organizacím,“sdělila Michaela Žemličková, ředitelka Nadace ČEZ.

Dana Morávková a Jan Čenský

Dana Morávková a Jan Čenský

Nadační fond Kapka naděje pomáhá nemocným dětem už 16 let. Byl založen s cílem trvalé kontinuální pomoci Klinice dětské onkologie a hematologie FN Motol, v roce 2002 se však jeho podpora rozrostla i do dalších českých regionů a nyní působí ve více než čtyřiceti nemocnicích po celé republice.

Markéta Hrubešová

Markéta Hrubešová

„S Krajskou nemocnicí Tomáše Bati ve Zlíně spolupracujeme už víc než deset let. Výtěžek z akce Pomáhej pohybem v hodnotě 50 107 korun nám letos pomůže ji i další nemocnice v regionu podpořit při zlepšování přístrojového vybavení dětských oddělení, a tím pádem také možností ambulantní péče o nemocné děti ve Zlínském kraji,“ uvedl projektový manažer NF Kapka naděje Jakub Jelínek.

Roman Vojtek

Roman Vojtek

Posláním Českého hnutí speciálních olympiád je poskytování celoročního sportovního tréninku a soutěží v různých sportech olympijského typu dětem i dospělým s mentálním postižením. Program Speciálních olympiád založila na sklonku 60. let v USA sestra J. F. Kennedyho Eunice Kennedy-Shriver, která věřila, že sport může sloužit jako prostředek rozvoje osobnosti a integrace osob s mentálním handicapem.

Jan Čenský

Jan Čenský

„Této myšlenky se držíme i my v našem českém hnutí a usilujeme o poskytování soustavné příležitosti rozvíjení tělesné zdatnosti, odvahy a odhodlání, sdílení radosti a přátelství při zážitcích po boku vlastní rodiny i vrstevníků s podobnými zájmy všem lidem s mentálním postižením,“ sdělil člen prezídia Českého hnutí speciálních olympiád David Bělůnek. České hnutí speciálních olympiád podpoří v jeho další činnosti výtěžek z akce Pomáhej pohybem v hodnotě 50 346 korun.

Předávání šeků

Předávání šeků

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL