Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Zvonili červenými budíky u sídla kraje. Soukromníci a Svobodní tak upozorňovali na největší problémy regionu. Je skutečně za pět minut dvanáct, tvrdí

31.05.2016
Zvonili červenými budíky u sídla kraje. Soukromníci a Svobodní tak upozorňovali na největší problémy regionu. Je skutečně za pět minut dvanáct, tvrdí

Autor: Archiv

Popisek: Petr Thaisz (Soukromníci) a Tomáš Pajonk (Svobodní) při „buzení“ Zlínského kraje

Zástupci Strany soukromníků a Strany svobodných občanů v čele s předsedy svých zlínských organizací Petrem Thaiszem a Tomášem Pajonkem zvolili netradiční metodu happeningu. Před sídlem krajského úřadu ve Zlíně zvonili červenými budíky. Důvod? Podle nich je za pět minut dvanáct ohledně řešení celé řady problémů a kraj s tím nic nedělá.

Červené budíky před krajským úřadem Zlínského kraje. Takovou formou upozorňovali regionální politici Svobodných a Soukromníků na nečinnost, která podle nich provází působení dosavadního vedení Zlínského kraje. Krajský šéf Svobodných Tomáš Pajonk a krajský šéf Soukromníků Petr Thaisz tvrdí, že v případě řešení mnoha věcí na úrovni krajské samosprávy je za pět minut dvanáct.

„Touto happeningovou akcí jsme chtěli upozornit na to, že je skutečně za pět minut dvanáct. Je třeba, aby se dění ve Zlínském kraji a fungování kraje probudily a začaly se řešit skutečné problémy, které kraj trápí. Společně s kolegou Pajonkem jsme předali výzvu krajským politikům a úředníkům, aby začali brát i krajskou politiku vážně,“ vysvětluje pro ParlamentníListy.cz Petr Thaisz.

Zlínský kraj ztratil dynamiku a lidé berou nejméně v republice

Podle jeho slov poukazovali na to, že Zlínský kraj ztratil dynamiku a lidé pracující v regionu mají jednu z nejnižších mezd v České republice. „Poukázali jsme také na to, že zaměstnanců krajského úřadu je víc než praktických lékařů v kraji. Myslíme si, že kraj by vůbec měl být víc přívětivý ke svým občanům. Lidé ve Zlínském kraji si to zaslouží,“ tvrdí předseda zlínských Soukromníků.

„Zlínský kraj zaspal. Jsme poslední v mnoha ukazatelích (mzdy, počty lékařů, stárnoucí populace), což samozřejmě není vinou vedení kraje jako takového. To je dáno hlavně jeho hraniční polohou, historií a dopravní infrastrukturou,“ uvádí Tomáš Pajonk.

Krajské vedení pro řešení takových zásadních problémů prý zatím volilo jen cestu nejmenšího odporu, opakování socialismu a centralismu jiných krajů. „To ale nestačí. Proto chceme probudit jak kraj, tak jeho občany. V měsíci červnu nás čekají cestování po celém kraji a venkovní diskuse s co největším počtem lidí o tom, jak našemu kraji můžeme pomoci,“ dodává Pajonk pro ParlamentníListy.cz.

Vložil: Anička Vančová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace