Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Bagr v parčíku za divadlem? Jde o zlomyslnost zhrzeného investora? Město mu to ale nedaruje

15.12.2015
Bagr v parčíku za divadlem? Jde o zlomyslnost zhrzeného investora? Město mu to ale nedaruje

Autor: zlin.eu

Popisek: Bagr ve zlínském parčíku.

Zlomyslnost. Tak vnímá rada města včerejší naprosto neočekávané zahájení stavby několika polyfunkčních domů v parčíku za divadlem.

Začal čtrnáct dní před koncem?

Investor práce započal i přesto, že mu k 31. prosinci končí dlouhodobé smlouvy, na jejichž základě měl stavbu bytových domů dokončit a zkolaudovat.

A také přesto, že mu rada města jasně sdělila, že prodloužení těchto smluv již neschválí a neudělí souhlas s kácením dřevin.

Město chce vrátit pozemek v původním stavu

 „Ze strany investora to za stávajících okolností považujeme za zlomyslnost, neboť dobře ví, že mu smluvní vztah k pozemkům za pár dní skončí a že město pak bude požadovat ukončení prací a uvedení pozemků do původního stavu. Mohu všechny ujistit, že kácení zeleně v parčíku jsme nepovolili a ani neodsouhlasili prodloužení užívacích vztahů k pozemkům,“ sdělil primátor Miroslav Adámek.

Polyfunkční domy nebudou

Záměr umožnit postavení polyfunkčních domů v prostoru za divadlem schválilo v roce 2009 tehdejší vedení města. Investor však nestihl ve stanoveném termínu projekt zrealizovat, proto požádal v roce 2011 radní o prodloužení smluv do konce letošního roku.

Ti mu těsnou většinou vyhověli, své rozhodnutí odůvodnili tím, že nechtěli zabrzdit dlouho připravovaný projekt. Ani během následujících let však k zahájení stavby nedošlo.

To, co předvedl...

Kvůli opakovanému nedodržení termínů rada města ztratila v investora důvěru. „S ohledem na jeho opakovaná prodlení s plněním termínů jsme již delší dobu měli pochybnost, zda je vůbec schopný polyfunkční domy postavit. O našem stanovisku jsme ho již informovali. To, co dnes předvedl, nás jen ujistilo, že rozhodnutí o ukončení spolupráce s ním bylo na místě,“ konstatoval Miroslav Adámek.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace