Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Vlastníci lesů v okolí muničního areálu ve Vrběticích mohou žádat o úhradu zvýšených nákladů, vzkazuje ministerstvo obrany

06.12.2015
Vlastníci lesů v okolí muničního areálu ve Vrběticích mohou žádat o úhradu zvýšených nákladů, vzkazuje ministerstvo obrany

Autor: Naše Valašsko

Popisek: Výbuchy byly vidět z veliké dálky

Loňská exploze muničního skladu ve Vrběticích způsobila potíže mimo jiné lesníkům. Ministerstvo obrany přišlo s kompenzací.

Ministerstvo obrany na svých stránkách uvedlo, že si plně uvědomuje komplikace, které přinesla mimořádná událost v souvislosti explozí v muničním areálu ve Vrběticích na Zlínsku a její následné řešení pro vlastníky pozemků v dotčené oblasti, zejména pak pro ty, kteří jsou současně lesními hospodáři.

Psali jsme:

Odškodnění pro evakuované se starostovi Vlachovic zdá příliš malé. Mluvilo se o pěti tisících, on chce přidat několik nul

Druhý muniční sklad ve Vrběticích někdo asi odpálil úmyslně. Kdo a proč vyhodil „dvanáctku“ do vzduchu? Co se doopravdy stalo?

Zprovoznění skladů pro munici z Vrbětic bude stát do 20 milionů. Rojí se nové spekulace

Výbuchy v muničáku ve Vrběticích neskončily, evakuovaní žádají odškodnění. A vynořila se spousta skandálů okolo firmy Imex Group i celého areálu...

Nejde o náhradu škody

Jak již bylo avizováno dříve, vypisuje Ministerstvo obrany výzvu k předkládání žádostí na úhradu zvýšených nákladů ve smyslu § 36 zákona č. 289/1995 Sb., o lesích.

Tato výzva se týká pouze vlastníků lesa zvláštního určení v katastrálním území Divnice, dále Vlachovice, Haluzice, Lipová u Slavičína a Vrbětice. V daném případě se nejedná o náhradu škod ani o náhradu újmy.

Lesní hospodáři mohou žádat od ledna do března

Žádosti o úhradu zvýšených nákladů lze předkládat v období od 1. ledna do 31. března 2016. Jako lesy zvláštního určení jsou označeny lesní pozemky, u kterých je oprávněný zájem na plnění mimoprodukčních funkcí lesa nadřazen funkcím hospodářským.

V tomto případě je tímto zájmem ochrana života a zdraví v rámci objektů, důležitých pro obranu státu, kdy lesy slouží jako ochranné pásmo muničního skladu.

Výzva byla uveřejněna na webových stránkách ministerstva obrany www.army.cz a její plné znění je dostupné ZDE. Výzva byla rovněž rozeslána starostům obcí v okolí muničního areálu ve Vrběticích a Krajskému úřadu ve Zlíně. Všem žadatelům na základě této výzvy zajistí ministerstvo i potřebné poradenství.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

 

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace