Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

V Otrokovicích mohou lidé bez domova využívat seďárnu. Je to mobilní buňka, kde můžete žádat i polévku

19.11.2015
V Otrokovicích mohou lidé bez domova využívat seďárnu. Je to mobilní buňka, kde můžete žádat i polévku

Autor: Charita sv. Anežky

Popisek: V Otrokovicích mají pro bezdomovce seďárnu.

Na noc se od nynějška otevírají dveře ženám i mužům bez domova v seďárně v Otrokovicích. Město Otrokovice a Charita sv. Anežky Otrokovice společně provozují tuto službu v mobilních buňkách pro lidi bez domova.

Ve svátek i všední den

Mobilní buňky slouží ve stanovené provozní době denně přes noc od 19:00–06:30 hodin následujícího dne, včetně dnů pracovního klidu a státních svátků.

„Tato služba je určena pro lidi, kteří nemají finanční prostředky nebo nesplní podmínky pro přijetí do zařízení sociálních služeb, případně nemohou zařízení sociálních služeb využít z kapacitních důvodů a jsou bez přístřeší,“ upřesnil vedoucí oddělení sociální pomoci Kamil Hric. Doplnil, že klienti mohou při zahájení večerního provozu požádat o porci teplé polévky.

Pracovníci mají tísňové tlačítko

Dohled nad provozem buněk zabezpečují provozní pracovníci po celou provozní dobu. Tuto činnost vykonávají zaměstnanci Charity sv. Anežky Otrokovice, kteří mají pro všechny případy k dispozici tzv. tísňové tlačítko napojené na pult centrální ochrany Městské policie Otrokovice.

Zaměstnanci zde pracují v režimu veřejně prospěšných prací, a na jejich mzdu poskytuje Charitě sv. Anežky příspěvek Úřad práce ČR a byli vybrání z řad klientů Azylového domu Samaritán. „Charita společně s městem tímto způsobem přispívá k jejich pracovnímu uplatnění a k udržení pracovních návyků, což je pro dlouhodobě nezaměstnané v dnešní době obzvláště důležité,“ přiblížil Hric.

Spolupracuje se s policií

Uživatel, který by porušil provozní řád nebo nerespektoval pokyny provozního pracovníka, může být z mobilních buněk vykázán. Vykázat uživatele z mobilních buněk může provozní pracovník, strážník Městské policie Otrokovice či příslušník Policie ČR.

Podle otrokovického starosty Jaroslava Budka pomohly mobilní buňky pro lidi bez domova již při předchozích zimách mnoha lidem bez domova a splnily svůj účel. Proto se město Otrokovice rozhodlo tuto službu provozovat i v nadcházejícím zimním období. Příznivě byl provoz buněk hodnocen i ze strany Městské policie Otrokovice.

Mobilní buňky, ve který seďárna sídlí, se nacházejí v Otrokovicích poblíž hasičské zbrojnice v ulici Příčná.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace