Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Na Zlínsku přijde lidem obálka s pruhem: Vážený občane, urychleně sdělte, kolik prostoru ve svém obydlí máte pro uprchlíky

13.11.2015
Na Zlínsku přijde lidem obálka s pruhem: Vážený občane, urychleně sdělte, kolik prostoru ve svém obydlí máte pro uprchlíky

Autor: Archiv politika

Popisek: Tomáš Pajonk (Svobodní) a jeho nová kampaň

Krajské sdružení Svobodných ve Zlínském kraji spouští tento víkend originální akci. Všechny domácnosti v regionu by měly dostat obálky s červeným pruhem. Předseda krajského sdružení Tomáš Pajonk vysvětluje, co jej a jeho spolustraníky k zorganizování celé akce vedlo.

Nechci šířit strach, ale mám ho...

Pajonk nejprve ujišťuje, že nechce šířit strach. Na druhou stranu přiznává, že sám má strach. O svou rodinu, o své blízké. Ale také o tuto zem.

„Nebudu vyděšeně sedět v koutě jako nějaký králík uhranutý kobrou. Nenechám si namluvit, že nemůžeme ovlivnit globální, nadnárodní děje. Můžeme! Česká vláda a její volení zástupci jsou tady od toho, aby chránili bezpečí, majetek a životy občanů České republiky, nikoliv občanů jiných zemí a kontinentů. Je třeba, abychom jim to připomněli. Dříve než bude pozdě!“ píše Pajonk.

Než bude pozdě!

Proto s kolegy z krajského sdružení Svobodných ve Zlínském kraji zorganizovali a dnes spouští celostátní iniciativu „NEŽ BUDE POZDĚ!“. „Mimo jiné věříme, že vláda, poslanci a senátoři budou jednat o to rozhodněji, oč budou od nás všech cítit masivnější a jednoznačnější podporu!“ uvádí Pajonk s tím, že „kdo se nebude chtít připojit, ať s důvěrou svěří svou bezpečnost, majetek a život do rukou bruselských politických impotentů“.

Pajonk dodává, že podle jeho názoru nyní stojíme před nejdůležitějšími volbami v novodobé historii České republiky. „Stojíme před volbou, zda své osudy vezmeme zpět do svých rukou bez ohledů na výhrůžky Evropské komise. Zda začneme hájit své vlastní zájmy stejně sobecky, jako to činí Německo nebo Francie. Vymaníme se z role žáčka, který se třese před špatnou známkou od velkých, západních učitelů (kteří sami propadli snad ze všech předmětů),“ podotýká Pajonk.

Poslední demokratické volby?

A varuje, že pokud nezvolíme správně, má vážnou obavu, že mnoho dalších, opravdu demokratických voleb se už na našem území nebude konat.

 

Text z obálky:

Vážení spoluobčané,

zatím je vynucené ubytovávání imigrantů ve vašich domovech nadsázkou. Ale před rokem bylo také to, co je dnes v Evropě realitou, považováno za scény z katastrofického filmu.

Není čas čekat. Nenechme si namluvit, že nemůžeme ovlivnit globální, nadnárodní děje. Můžeme!

Česká vláda a volení zástupci jsou tady od toho, aby chránili bezpečí, majetek a životy občanů České republiky, a nikoliv občanů z jiných zemí a kontinentů.

Pokud tedy nechcete, aby vám brzy přišla taková obsílka jako skutečná výzva od státního úřadu, žádejme společně důraznou ochranu našich práv a svobod na www.nezbudepozde.cz.

Na této adrese jsou připraveny ke stažení dopisy předsedovi vlády ČR, předsedům Parlamentu ČR a Senátu ČR. Stačí vytisknout (PŘEJÍT NA STAŽENÍ PDF), pokud se ztotožníte s obsahem a podepsat a odeslat.

Vyzývám: „Nestaňme se smířenými, podrobenými oběťmi!“

Děkuji, že se přidáte, Tomáš Pajonk

STÁHNOUT PDF PRO PŘEDSEDU POSLANECKÉ SNĚMOVNY

 

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace