Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Izrael ve Zlíně? V Baťově mrakodrapu je k vidění výstava zachycující krásy Svaté země

09.11.2015
Izrael ve Zlíně? V Baťově mrakodrapu je k vidění výstava zachycující krásy Svaté země

Autor: Ludvík Valouch/Zlínský kraj

Popisek: Baťův mrakodrap

FOTO Výstavu nazvanou „Izrael – Svatá země“ lze až do konce listopadu navštívit ve 3. etáži Baťova mrakodrapu. Její autor Zdeněk Koníček na ní prostřednictvím fotografií představuje svoji pouť po proslulých i méně známých místech státu Izrael, která jsou hluboce spjata s historií lidstva.

Návštěvníci tak na výstavě mohou zhlédnout například snímky místa narození Ježíše Krista v Betlémě, Zeď nářků v Jeruzalémě, hřbitov na Olivové hoře, poušť u Mrtvého moře, Galilejské jezero, ale také momentky z náboženského i běžného života v Izraeli. 

Intenzivní zážitky mezi zelení a pouští

„Moje zážitky jsou velmi intenzivní. Izrael je země, která má své kouzlo nejen po stránce historické, ale oplývá také nevšední a krásnou přírodou. Kontrast zelených ploch a rozžhavených pouští vykresluje rozmanitost této pro nás, Evropany, velmi zajímavé země,“ svěřil se autor výstavy.

V sídle svého zaměstnavatele

Není bez zajímavosti, že Zdeněk Koníček je zaměstnancem Krajského úřadu Zlínského kraje. Vystavoval již několikrát v jeho sídle – Baťově mrakodrapu, ale také na mnoha dalších místech, a to nejen v České republice (Uherské Hradiště, Vlčnov, Strážnice), ale také na Slovensku (Ružomberok) a dokonce i v USA (Dallas), kde v rámci tzv. krajanských dnů představil své fotografie moravského folkloru.

Psali jsme: Perla českého funkcionalismu, rekonstruovaná za 630 milionů. Baťův mrakodrap chátral, teď je z „jednadvacítky“ sídlo politického establishmentu

Výstava je k vidění zdarma, a to v těchto časech – pondělí a středa: od 7 do 18 hodin; úterý a čtvrtek: od 7 do 16 hodin, pátek: od 7 do 14 hodin.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace