Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Vlastní kalendář dnes vydávají celebrity, města… Kdo pózoval ve Zlíně? Psí útulek vydal nový kalendář plný skutečných zvířecích příběhů. A proč se bude demolovat někdejší přístřeší pro němé tváře v nouzi?

20.10.2015
Vlastní kalendář dnes vydávají celebrity, města… Kdo pózoval ve Zlíně? Psí útulek vydal nový kalendář plný skutečných zvířecích příběhů. A proč se bude demolovat někdejší přístřeší pro němé tváře v nouzi?

Autor: zlin.eu

Popisek: Kalendář psího útulku.

Plný skutečných zvířecích příběhů je nový kalendář, který na rok 2016 vydal Útulek pro zvířata v nouzi Zlín-Vršava. Kalendář nabízí fotografie psů a koček i s jejich příběhy.

Procestoval kus světa

„Třeba hned v lednu si lidé přečtou o Štěpánkovi. Nalezen byl jako štěně, pět let prožil v rodině, se kterou procestoval kus světa, ale poté musel být vrácen do útulku. Jeho příběh je však šťastný, už rok má tento energický a optimistický psík další majitele,“ sdělila Jolana Michenková z Odboru životního prostředí a zemědělství magistrátu, který má útulek na starosti. 

Příběhy jsou rozděleny do tří skupin, každou z nich charakterizuje grafický prvek – má nového pána, zemřel v útulku, a je stále v útulku, hledá nového pána. 

Na rozdíl od předchozích let není kalendář nástěnný, ale stolní. Útulek tak vychází vstříc přáním lidí, kteří si jej kupovali v minulých letech. O nafocení a úpravu fotografií se postarala Zuzana Šimková, grafické zpracování a přípravu pro tisk zajistili Rostislav Illík a Jana Dosoudilová z Fakulty multimediálních komunikací UTB. „Všichni na kalendáři pracovali bez nároku na honorář. Za jejich pomoc a přístup jim děkujeme,“ vzkázala Jolana Michenková. 

Výtěžek z prodeje je určen na provoz útulku

Kalendář pro rok 2016 stojí 150 Kč, výtěžek z prodeje je určen na provoz útulku. Koupit jej lze v informačním středisku v přízemí radnice na náměstí Míru, v zverimexu Želvička na ulici Soudní, na pokladně kina Golden Cinema v Obchodním centru Zlaté Jablko nebo ve vybraných veterinárních ordinacích. 

Vydávání útulkových kalendářů se stalo již tradicí. Ten pro letošní rok s názvem Konečně žijeme svůj sen, který představuje zvířata v nových rodinách, zvítězil v soutěži Nejkrásnější kalendáře Slovenska 2015, v kategorii Volně prodejný fotografický kalendář.

Bývalý útulek na Suchém Dole čeká demolice

Kolem útulku je v říjnu i další nová informace. Bývalý útulek pro zvířata v nouzi, který se nachází v areálu Technických služeb na Suchém Dole, bude demolován. Důvodem je fakt, že pro něj už není další využití, od roku 2004 byl nahrazen moderním a platné normy splňujícím zařízením na Vršavě. 

Po útulku na Suchém Dole zůstalo několik staveb, například přístřešky a kotce pro psy, septik nebo voliéra pro kočky. Odstranit je nutné také zpevněné plochy a přístupovou cestu. „Nic z toho už nejde dále využívat. Demolice vyjde na necelých 200 tisíc korun, práce provedou ještě v letošním roce zaměstnanci Technických služeb,“ sdělil náměstek primátora Bedřich Landsfeld, do jehož kompetence tato problematika patří.

I zvířata ze 14 okolních měst a obcí 

V současnosti město Zlín využívá útulek na Vršavě. Jeho kapacita je 80 psů a 40 koček. Na základě smluv jsou zde umisťována i zvířata ze 14 okolních měst a obcí. „Ročně projde útulkem v průměru 300 psů, ale měli jsme rok, kdy jich bylo až 400,“ upozornila Jolana Michenková z Odboru životního prostředí a zemědělství magistrátu. 

Nového majitele získá kolem 40 procent psů, kteří se do útulku dostanou. Kteří psi či kočky jsou vhodní k převzetí se lidé mohou dozvědět z Magazínu Zlín, z internetových reportáží zveřejňovaných na www.zlin.eu, z webových stránek útulku, Facebooku, vitríny umístěné nedaleko náměstí Míru, spotů, které se objevují na LCD obrazovkách v nákupním centru Čepkov anebo spotu uváděném před promítáním filmů v Golden Apple Cinema. 

Město Zlín je zřizovatelem útulku a jeho provoz podporuje každý rok částkou 2,5 milionu korun. Peníze jsou určeny například na krmení, vytápění, vodu nebo veterinární ošetření. Útulek podporují i dárci.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Lucie Bartoš

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace