Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Vlastní kalendář dnes vydávají celebrity, města… Kdo pózoval ve Zlíně? Psí útulek vydal nový kalendář plný skutečných zvířecích příběhů. A proč se bude demolovat někdejší přístřeší pro němé tváře v nouzi?

20.10.2015
Vlastní kalendář dnes vydávají celebrity, města… Kdo pózoval ve Zlíně? Psí útulek vydal nový kalendář plný skutečných zvířecích příběhů. A proč se bude demolovat někdejší přístřeší pro němé tváře v nouzi?

Foto: zlin.eu

Popisek: Kalendář psího útulku.

Plný skutečných zvířecích příběhů je nový kalendář, který na rok 2016 vydal Útulek pro zvířata v nouzi Zlín-Vršava. Kalendář nabízí fotografie psů a koček i s jejich příběhy.

Procestoval kus světa

„Třeba hned v lednu si lidé přečtou o Štěpánkovi. Nalezen byl jako štěně, pět let prožil v rodině, se kterou procestoval kus světa, ale poté musel být vrácen do útulku. Jeho příběh je však šťastný, už rok má tento energický a optimistický psík další majitele,“ sdělila Jolana Michenková z Odboru životního prostředí a zemědělství magistrátu, který má útulek na starosti. 

Příběhy jsou rozděleny do tří skupin, každou z nich charakterizuje grafický prvek – má nového pána, zemřel v útulku, a je stále v útulku, hledá nového pána. 

Na rozdíl od předchozích let není kalendář nástěnný, ale stolní. Útulek tak vychází vstříc přáním lidí, kteří si jej kupovali v minulých letech. O nafocení a úpravu fotografií se postarala Zuzana Šimková, grafické zpracování a přípravu pro tisk zajistili Rostislav Illík a Jana Dosoudilová z Fakulty multimediálních komunikací UTB. „Všichni na kalendáři pracovali bez nároku na honorář. Za jejich pomoc a přístup jim děkujeme,“ vzkázala Jolana Michenková. 

Výtěžek z prodeje je určen na provoz útulku

Kalendář pro rok 2016 stojí 150 Kč, výtěžek z prodeje je určen na provoz útulku. Koupit jej lze v informačním středisku v přízemí radnice na náměstí Míru, v zverimexu Želvička na ulici Soudní, na pokladně kina Golden Cinema v Obchodním centru Zlaté Jablko nebo ve vybraných veterinárních ordinacích. 

Vydávání útulkových kalendářů se stalo již tradicí. Ten pro letošní rok s názvem Konečně žijeme svůj sen, který představuje zvířata v nových rodinách, zvítězil v soutěži Nejkrásnější kalendáře Slovenska 2015, v kategorii Volně prodejný fotografický kalendář.

Bývalý útulek na Suchém Dole čeká demolice

Kolem útulku je v říjnu i další nová informace. Bývalý útulek pro zvířata v nouzi, který se nachází v areálu Technických služeb na Suchém Dole, bude demolován. Důvodem je fakt, že pro něj už není další využití, od roku 2004 byl nahrazen moderním a platné normy splňujícím zařízením na Vršavě. 

Po útulku na Suchém Dole zůstalo několik staveb, například přístřešky a kotce pro psy, septik nebo voliéra pro kočky. Odstranit je nutné také zpevněné plochy a přístupovou cestu. „Nic z toho už nejde dále využívat. Demolice vyjde na necelých 200 tisíc korun, práce provedou ještě v letošním roce zaměstnanci Technických služeb,“ sdělil náměstek primátora Bedřich Landsfeld, do jehož kompetence tato problematika patří.

I zvířata ze 14 okolních měst a obcí 

V současnosti město Zlín využívá útulek na Vršavě. Jeho kapacita je 80 psů a 40 koček. Na základě smluv jsou zde umisťována i zvířata ze 14 okolních měst a obcí. „Ročně projde útulkem v průměru 300 psů, ale měli jsme rok, kdy jich bylo až 400,“ upozornila Jolana Michenková z Odboru životního prostředí a zemědělství magistrátu. 

Nového majitele získá kolem 40 procent psů, kteří se do útulku dostanou. Kteří psi či kočky jsou vhodní k převzetí se lidé mohou dozvědět z Magazínu Zlín, z internetových reportáží zveřejňovaných na www.zlin.eu, z webových stránek útulku, Facebooku, vitríny umístěné nedaleko náměstí Míru, spotů, které se objevují na LCD obrazovkách v nákupním centru Čepkov anebo spotu uváděném před promítáním filmů v Golden Apple Cinema. 

Město Zlín je zřizovatelem útulku a jeho provoz podporuje každý rok částkou 2,5 milionu korun. Peníze jsou určeny například na krmení, vytápění, vodu nebo veterinární ošetření. Útulek podporují i dárci.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Lucie Bartoš