Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Odvolili jsme, teď se rokuje o vládě

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Ptačí stezka ve školce - výborný nápad jako Baobab. Poblíž nechybí ani netradiční parkurové hřiště

04.10.2015
Ptačí stezka ve školce - výborný nápad jako Baobab. Poblíž nechybí ani netradiční parkurové hřiště

Autor: zlin.eu

Popisek: Ptačí stezka

Novou unikátní stezku, pomáhající dětem seznamovat se s ptačími druhy, žijícími v České republice, otevřeli ve školce v ulici Luční. Díky informačním panelům se předškoláci dozvědí nejen o vzhledu ptáků, ale i mnoho z jejich života a zvyků.

Součástí projektu s názvem Ptáci v naší zahradě je i výukový manuál. „Nabízíme ho i ostatním mateřským školám. Ty k nám mohou přijít také na exkurzi,“ sdělila Irena Dufková, ředitelka MŠ Luční a autorka projektu. Podle náměstkyně primátora Kateřiny Francové je ptačí stezka skvělým nápadem. „Děti se o ptactvu hodně naučí, a to zábavnou formou. Můžou si je dokonce i namalovat,“ ocenila.

I tabule na kreslení

Ptačí naučnou stezku tvoří budky, pítka, krmítka, naučné tabule i tabule na kreslení. V budkách jsou navíc umístěna infrakamerová zařízení, která umožňují snímat a pozorovat veškeré dění uvnitř. Děti se díky této stezce mohou nejen podrobně se seznámit se životem ptáků a jejich chováním, ale také je krmit a starat se o ně.

Vybudování ptačí stezky v MŠ Luční vyšlo na 91 600 korun. Akce se zúčastnil také radní Zlínského kraje pro školství, mládež a sport Petr Navrátil. Zlínský kraj výstavbu stezky finančně podpořil ze svého podprogramu na podporu ekologických aktivit.

Jiná škola pro změnu "propaguje" hmyz

Podobný pokus, jak přiblížit dětem přírodu netradiční formou, udělala v loňském roce i MŠ v ulici Slovenská. Otevřeli zde hřiště Baobab, které předškoláky seznamuje se zajímavostmi ze života hmyzu. „A to díky hmyzím domečkům, což jsou místa, kde bude hmyz žít a kde ho můžeme pozorovat v jeho přirozeném prostředí,“ vysvětlila Jana Moučková, ředitelka MŠ.

Netradiční hřiště vyrostlo i v ulici Obeciny XIX. Určeno je speciálně pro teenagery. Je takzvaně parkurové, podle metody tréninku, který umožňuje překonávat překážky v městském i přírodním terénu. Parkur obnáší důsledný disciplinovaný trénink s důrazem na fyzickou sílu, výdrž, rovnováhu, kreativitu, plynulost, kontrolu, přesnost, prostorovou orientaci a rozvoj tradičního vnímání prostoru a objektů.

Základem parkuru je dostat se z bodu A do bodu B bezpečně, plynule a efektivně s použitím vlastního těla. Na hřišti lze praktikovat i různé fitness dovednosti.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .cz');.

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace