Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Vítání občánků dozná ve Zlíně změn, u jubilantů se vyčkává

29.04.2013
Vítání občánků dozná ve Zlíně změn, u jubilantů se vyčkává

Autor: MAFA - Adolf Horsinka / MAFRA /Profimedia.cz

Popisek: Vítání občánků, ilustrační foto

Radnice ve Zlíně přestane odesílat dotazovací pozvánky na adresy novorozených dětí v souvislosti s tradičním obřadem vítání do života. Zákonným zástupcům dětí budou místo toho pracovnice oddělení matrik a ověřování magistrátu předávat společně s rodným listem tiskopis Souhlas se zasláním pozvánky na obřad Vítání dětí do života. Změnu si vynutil vývoj legislativy a jejího výkladu.

„Změna se projeví u obřadů dětí narozených po 1. květnu. Více se bude týkat dětí s trvalým pobytem ve Zlíně, které se ve Zlíně nenarodily. V těchto případech je důležité, aby rodiče, kteří mají o vítací obřad zájem, kontaktovali zlínskou matriku co nejdříve a účast na obřadu si zajistili,“ řekla Irena Bodanská, vedoucí oddělení matrik a ověřování magistrátu.

Po vyslovení souhlasu zákonného zástupce bude magistrát i nadále zvát na obřad prostřednictvím pozvánek, které bude zasílat. „Na této praxi se nic nemění,“ potvrdila Irena Bodanská. Stejné zůstávají i podmínky, které jsou nutné pro účast na obřadu: projevený zájem rodičů a skutečnost, že jde o maximálně roční dítě s trvalým pobytem ve Zlíně.

Změny i u jubilantů

Odbor kanceláře primátora v současné době připravuje úpravy i v agendě obyvatel města, kteří se dožívají 75, 80, 85, 90 a více let - jubilantů města. „Do pololetí roku 2013 chceme představit několik variant řešení tak, abychom i nadále mohli v této agendě pokračovat a zároveň abychom dodrželi všechny zákonné požadavky,“ poznamenal mluvčí magistrátu Zdeněk Dvořák.

V souvislosti s dotazy obcí na vytváření seznamů obyvatel při jejich samostatné působnosti (například životní jubilea, demografické studie, seznamy poplatníků k odpadovým vyhláškám a podobně) připravuje Ministerstvo vnitra ČR funkcionalitu, která umožní tyto seznamy pro potřeby obcí generovat. V několika vybraných obcích momentálně ministerstvo tuto funkcionalitu testuje.

„Městu Zlín velmi záleží na obyvatelích, kteří se dožívají významných jubileí, a proto v současné době nepřistoupilo k omezení či k úplnému zrušení předávání dárků a přání jubilantům města jako některá jiná města,“ dodal Dvořák.

Ivana Fojtů

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na . Těšíme se na ně.

Vložil: Anička Vančová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace