Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Každý druhý víkend nový film

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

(P)alba Thomase Landerse

(P)alba Thomase Landerse

Hodně tvrdý rock, metal, občas i o krapet měkčí rock... Příběhy, koncerty, desky

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

„Torzo“ zmizí v příštím roce. Omlouvám se, vzkazuje zlínský primátor k situaci nedokončeného obchodního centra, které slíbil sprovodit ze světa

14.09.2015
„Torzo“ zmizí v příštím roce. Omlouvám se, vzkazuje zlínský primátor k situaci nedokončeného obchodního centra, které slíbil sprovodit ze světa

Autor: zlin.eu

Popisek: Betonové torzo.

Betonové „torzo“ přestane hyzdit sídliště Jižní Svahy v roce 2016. Kvůli složitým přípravám na jeho odstranění se práce neuskuteční v letošním roce, jak radnice původně předpokládala. Demolici torza v následujícím roce schválili zastupitelé na svém dnešním zasedání, na akci vyčlenili částku 25 milionů korun.

Slíbil jsem něco, co nebude

„Chci se veřejnosti omluvit za to, že „torzo“ stále stojí. Především já jsem slíbil, že do konce tohoto roku bude odstraněné, což bohužel nebude. My jsme sice skutečně v první polovině roku dokázali dotáhnout do konce výkup objektu i přilehlých pozemků a přepis tohoto majetku v katastru, poté se ale ukázalo, že připravit odstranění skeletu je časově náročnější, než jsme předpokládali. Je to opravdu obrovská hromada betonu. Nicméně, už máme odsouhlasené peníze, zbourání připravujeme, takže torzo definitivně zmizí v roce 2016. Průtahy mě vážně mrzí, stejně jako kolegy z koalice, ale snad mé vysvětlení Zlíňané přijmou,“ vzkázal primátor Miroslav Adámek.

Není to jednoduché. Dvě etapy

Akce „torzo“ je rozdělená do dvou etap. V té první dojde k odstranění železobetonového skeletu. „Proces to není jednoduchý, připravujeme nyní potřebnou zadávací dokumentaci pro výběrové řízení a dokumentaci bouracích prací, která je nutná pro demolici stavby,“ prohlásil radní Josef Novák, který návrh do zastupitelstva předkládal.

Ve druhé etapě, u které se realizace předpokládá v letech 2016 až 2017, budou provedeny venkovní a terénní úpravy celého území. Na to, co by místo „torza“ mělo v konečné fázi vyrůst, se radnice zeptá veřejnosti v anketě, kterou zveřejní v Magazínu Zlín a na webu www.zlin.eu.

Nedokončené obchodní centrum

Přestože zastupitelé vyčlenili na odstranění „torza“ částku 25 milionů korun, není jisté, že práce budou stát tolik. „Budeme je teprve soutěžit a předpokládám, že se dostaneme na nižší částku,“ ujistil radní František Pilka.

Betonové monstrum vyrostlo na sídlišti Jižní Svahy v roce 1988. Mělo se jednat o obchodní centrum, práce se ale nepodařilo dokončit a budova od té doby chátrá. Město se opakovaně snažilo „torzo odkoupit, podařilo se však až loni po mnohaměsíčním a složitém jednání. Nedostavěnou budovu a přilehlé pozemky o rozloze kolem 39 tisíc metrů čtverečních získalo za 53 milionů korun. Původní cena, se kterou majitel vstupoval do jednání, byla zhruba 90 milionů korun.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace