Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Ve Zlíně budou mít Netopýří noc. Zájemce na ni za létajícími zvířátky doprovodí zkušený zoolog

07.09.2015
Ve Zlíně budou mít Netopýří noc. Zájemce na ni za létajícími zvířátky doprovodí zkušený zoolog

Autor: priroda.cz

Popisek: Netopýr

Odbor životního prostředí a zemědělství Magistrátu města Zlín zve všechny zájemce na krátkou exkurzi v rámci 19. ročníku Mezinárodní noci pro netopýry.

Jak se zkoumají noční létající živočichové?

Netopýří noc ve Zlíně se bude konat v pátek 11. září od 20.00 do přibližně 22.00 hodin. Exkurze, kterou povede zoolog Evžen Tošenovský, bude zaměřená především na netopýry a jejich zajímavý život. Sraz je v osm hodin večer na konečné linky MHD č. 2 - Bartošova čtvrť.

Účastníci se mohou těšit na představení živých exemplářů hendikepovaných netopýrů ze záchranné stanice. Připraveny jsou také ukázky moderní techniky používané při výzkumu netopýrů (batdetektory, noktovizor), které si mohou účastníci v terénu sami vyzkoušet.

Exkurzi pořádá Odbor životního prostředí a zemědělství zlínského magistrátu ve spolupráci s Českou společností pro ochranu netopýrů (EUROBATS).

Co jste možná nevěděli

Zájemce čekají nejen přednášky o životě netopýrů a jejich ochraně, ale i promítání prezentací a filmů, ukázky odchytu netopýrů do sítí, sledování netopýrů pomocí ultrazvukového detektoru, ukázky ochočených hendikepovaných netopýrů, ale i soutěže a hry pro děti.

Tato zvířata mají řadu zvláštností. Nejen, že jde o jediné savce, kteří umějí létat. Mají například schopnost takzvané utajené březosti - umí pozastavit vývoj plodu a odložit jeho porod i vývoj na příznivější období.

Dočkají se i další kraje

Všechny druhy našich netopýrů jsou chráněné, některé až kriticky ohrožené. Příčinou je úbytek stromů s dutinami, kde by mohli odpočívat, používání pesticidů a herbicidů, jež je systematicky otravují, a vyrušování při zimování.

Účast na akci je zdarma. V případě nepříznivého počasí se akce nekoná. Mezinárodní (dříve evropská) noc pro netopýry je osvětová akce s dlouholetou tradicí, zaměřená na ochranu netopýrů. Přehled více než 40 netopýřích nocí na území ČR v roce 2015 najdete na stránkách ČESON zde. http://ceson.org/document/MNN_2015_prehled.pdf.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace