Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Na místě zubní ambulance je nyní lékárna. Kdo v ní nakupuje, pomáhá nemocnici ve Vsetíně

14.02.2015
Na místě zubní ambulance je nyní lékárna. Kdo v ní nakupuje, pomáhá nemocnici ve Vsetíně

Autor: Ludvík Valouch/Zlínský kraj

Popisek: Nemocniční lékárna ve Vsetíně.

V prostorách Vsetínské nemocnice byla v únoru otevřena nová lékárna. Přispěl na ni Zlínský kraj, proto na otevření dorazili i zástupci vedení kraje – Taťána Valentová Nersesjan, Lubomír Nečas a Jaroslav Kučera.

Pacienti, kteří opouštějí nemocniční areál, si tak mohou vyzvednout léčiva přímo na místě a využít i dalších nabídek a služeb, které pro ně lékárna chystá. Úloha nemocniční lékárny je totiž specifická: lékárna je neoddělitelnou součástí Vsetínské nemocnice, zisk je využíván k dalšímu rozvoji nejen lékárny, ale i celé nemocnice.

Kde ji najdete?

Vyzvednutím léčiva právě v lékárnách Vsetínské nemocnice se tak mohou lidé podílet na rozvoji nemocnice, zachování dostupné a kvalitní zdravotní péče ve vsetínském regionu.

Lékárna vyrostla v prostorách bývalých odborných zubních ambulancí, které bylo nutno nejprve přestěhovat do nových prostor. Ty také umožňují další rozvoj této odbornosti, kterou využívá i Vsetínská nemocnice, jejímž zakladatelem je Zlínský kraj.

Venkovní vzhled se ještě bude měnit

Kraj na otevření lékárny přispěl částkou ve výši 5,9 milionů korun. Celkem si akce vyžádala více než sedm milionů korun. „Stavební část byla uhrazena z prostředků kraje. Vybavení v hodnotě 1,3 milionu korun pak uhradila Vsetínská nemocnice. Úpravu prostor stomatologických ambulancí již řešil nájemce těchto prostor,“ uvedla předsedkyně představenstva Vsetínské nemocnice Věra Prousková.

Upozornila, že budova, ve které se nachází lékárna, se dočká zanedlouho zateplení a lékárna bude mít nejen příjemný moderní interiér, ale i exteriér. Lékárna DUO je součástí nemocnice, jejímž zakladatelem je Zlínský kraj, stejně jako dalších tří nemocnic: Tomáše Bati ve Zlíně, Uherskohradišťské nemocnice a Kroměřížské nemocnice.

Jsou v černých číslech

Nemocnice si mohou řadu investic dovolit proto, že jsou všechny takzvaně v černých číslech. Všechny čtyři v únoru předběžně nahlásily, že jejich hospodaření je za loňský rok v kladných číslech. Nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně hlásí hospodaření plus dva miliony korun, Uherskohradišťská nemocnice plus čtrnáct milionů korun, Kroměřížská nemocnice plus devět milionů korun, Vsetínská nemocnice plus sedm a půl milionů korun.

„Jedná se ovšem o předběžná data. Ještě musí proběhnout revize ze strany pojišťoven,“ řekl Lubomír Nečas, radní Zlínského kraje odpovědný za oblast zdravotnictví. A dodal, že i po vyúčtování záloh zdravotními pojišťovnami lze předpokládat, že bilance bude kladná.

Podrobné podklady k hospodaření v krajských nemocnicích budou předloženy na zasedání Zastupitelstva Zlínského kraje dne 18. února 2015.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace