Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Grilovačka! Vedoucí odborů budou muset obhájit své posty

27.03.2013
Grilovačka! Vedoucí odborů budou muset obhájit své posty

Autor: Ivana Fojtů

Popisek: Radnice ve Vsetíně, někomu tam bude pořádně horko

Všichni vedoucí odborů vsetínské radnice budou muset v nejbližších třech měsících obhájit své posty. Jak řekla vsetínská starostka Iveta Táborská (ODS), cílem je zvýšit kvalitu práce úřadu.

Vedoucí odborů budou muset představit své vize chodu odboru před vedením města.  Tyto takzvané rekonkurzy vedoucích odborů zapadají do celkové koncepce hodnocení všech zaměstnanců úřadu. Hodnocení zaměstnanců je součástí  projektu Zvyšování kvality a úrovně poskytovaných služeb a efektivity činností na Městském úřadě Vsetín, který město Vsetín realizuje od konce roku 2010.  

„Cílem je jak zvýšení kvality práce, hledání rezerv a další možné snižování nákladů, tak velmi důležitá zpětná vazba mezi zaměstnavatelem a zaměstnancem,“ informovala Táborská. 

Hodnotit bude starostka 

Vedoucí odborů při obhajobě své pozice znovu představí svůj odbor, zejména s  ohledem na realizované organizační změny v  předcházejícím roce. Navážou na jeho silné stránky, zdůrazní úspěchy, kterých se podařilo v  minulém období dosáhnout. Při pohovoru se věnují i jeho slabinám. „Probereme role stěžejních pracovníků a jejich perspektivu pro další využití v  rámci úřadu. Důležitým výstupem obhajoby jsou vize na dobu příštích dvou let, na jejichž základě vzniknou závazné úkoly,“ vysvětlil tajemník vsetínské radnice Radomír Zimek. 

Vedoucí odborů hodnotí starostka města, tajemník, který je jejich přímý nadřízený, manažer kvality řízení lidských zdrojů a místostarosta, do jehož kompetence příslušný odbor spadá. 

Vloni byli na paškále zaměstnanci 

V  minulém roce předcházelo rekonkurzům hodnocení zaměstnanců úřadu. Úkolem bylo prověřit každého jednotlivého pracovníka. „K prověření kompletního chodu odborů patří i současné hodnocení vedoucích pracovníků, jehož výsledky  budou známy v měsíci červnu," dodala Táborská. 

Projekt Zvyšování kvality a úrovně poskytovaných služeb a efektivity činností na městském úřadě Vsetín je financován z prostředků Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost, státního rozpočtu a obecního rozpočtu. 

Ivana Fojtů

 

Vložil: Anička Vančová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace