Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Každý druhý víkend nový film

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

(P)alba Thomase Landerse

(P)alba Thomase Landerse

Hodně tvrdý rock, metal, občas i o krapet měkčí rock... Příběhy, koncerty, desky

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Neschopný staříku Zemane. Vládneš zemi šašků, co si to dovoluješ. Prezident dostal velmi, velmi ošklivý dopis

03.07.2014
Neschopný staříku Zemane. Vládneš zemi šašků, co si to dovoluješ. Prezident dostal velmi, velmi ošklivý dopis

Autor: Archiv

Popisek: Jana Václavíková

Komu nesahá po kotníky a že vládne zemi šašků, napsala bez stylistických kudrlinek přímo hlavě českého státu rázná podnikatelka ze Vsetína, která se dlouhodobě domáhá toho, aby se za ni český stát postavil a zahájil ve prospěch jejího podniku první arbitráž s jiným státem. Důvodem, proč bez okolků slovně plive na prezidenta republiky, se staly nedávné víkendové Hovory z Lán.

V pořadu Hovory z Lán se totiž prezident Miloš Zeman otřel o Hanu Marvanovou, která do 5. června působila jako náměstkyně ministryně spravedlnosti. „Vaše kopání do ní bylo další nechutností a nejapností, které jste se dopustil jako naprosto neschopný stařík, bohužel ve funkci prezidenta naší šaškovské země. Nesaháte této silné osobnosti - nezkorumpovatelné, vynikající odbornici na právo, justici a legislativní procesy - ani po kotníky, ale ještě si dovolujete tvrdit lži o jejích snahách na ministerstvu,“ píše rozhorleně Jana Václavíková, vsetínská podnikatelka a předsedkyně spolku Zdravější Vsetín a Střední Morava. Marvanová podle ní jednoznačně chtěla rozbít exekutorsko-soudcovskou mafii a tyto kreatury zosnovaly plán, jak se zbavit největší osobnosti na Ministerstvu spravedlnosti od „sametu".

Omluvu nečekejte

Spolek vyzval prezidenta, aby se veřejně omluvil Haně Marvanové a aby nelhal a nešpinil osobnosti. „Měl byste pečlivě zvažovat, co pronesete na veřejnosti. Nechceme, abyste se ještě víc ztrapňoval a deklasoval naši zemi a nás,“ říká Václavíková. „Pan prezident vyjádřil v Hovorech z Lán svůj názor. Omluva za vyjádření názoru rozhodně není na místě,“ reagoval pro ParlamentníListy.cz mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.

Asi mu není známo…

Podle Václavíkové by se prezident měl rozhodně alespoň seznámit s tím, zač Marvanová bojuje a co je třeba dotáhnout na Ministerstvu spravedlnosti do zdárného konce. Václavíková je známá svým případem kriminalizace své firmy v Rakousku, kde přišla o penzion. „Panu prezidentovi asi není známo, že nám již patnáct let naprosto nefunguje ochrana českých firem a investic v cizině. Na Ministerstvu financí nám nefunguje odbor mezinárodních arbitráží. Naše podniky a podnikatelé jsou v cizině jako nazí v trní a jsou pro smích. Mohou je bezstarostně okrádat o jejich firmy a kriminalizovat, protože na odboru mezinárodních arbitráží není jediný odborník, který by kdy vedl jedinou arbitráž na ochranu českého podniku v cizině,“ připomíná v souvislosti se svou kauzou.

V té jí měla právě Hana Marvanová o krok pomoci. Vydala totiž ještě tři dny před svým odchodem z ministerstva oficiální stanovisko, že český stát pochybil a neochránil českou investici, což má napravit. Z tohoto důvodu také Václavíková vyzvala prezidenta, aby podpořil schůzku s náměstkem ministra financí zodpovědného za mezinárodní arbitráže. K této části jejího dopisu se Hrad nevyjádřil.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Anička Vančová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace